Iesācēja padomi citiem iesācējiem (par ceļošanu)

Paldies visiem, ka jau iepazinās ar manu domu virtuālo vietni. Šorīt jau atklāju pirmo tehnisko nepilnību, ko man tomēr ar google un wiki.how palīdzību izdevās novērst – izrādījās, ka man komentāri ir jāapstiprina, pirms tie parādās. Tā kā, tas, ja jūsu komentāri neparādījās, nenozīmē, ka es te cenzūru taisīju, bet gan nebiju informēta par šādu situāciju. Nu es šo opciju noņēmu un var komentēt brīvi no sirds.

Nepieciešamais komplekts

Vakardienas emocionalitāte ir garām, un šodien gribēju uzrakstīt par vieglākām lietām. Pagājušās nedēļas nogalē devos četru dienu braucienā pa Lietuvu, kas izvērsās par ārkārtīgi jauku un saulainu pasākumu. Neskatoties uz to, ka esmu diezgan ceļot mīloša persona un cenšos to darīt bieži, līdz ar to manas zināšanas uzskatu par pietiekamām, četru dienu laikā pierakstīju dažas atziņas, kas likās būtiskas. Iespējams, ka personām, kas ir vairāk saistītas ar tūrismu un ceļo biežāk, šie liksies sīkumi, bet tādiem ne tik aktīviem braukātājiem, cerams, noderēs!

  1. Pirms brauciena nepieciešams pārbaudīt kartes un to aktualitāti. Mēs aizbraucām uz Lietuvu ar karti, kas izdota 2001. gadā. Tas prasīja tieši divus „ģimenes” strīdus, jo tā kā biju kartes lasītāja, kamēr vīrietis varonīgi stūrēja – ceļu uz kartes un reālo Lietuvas lielceļu numuri ne vienmēr sakrita. Un otra lieta – pēdējo gandrīz desmit gadu laikā ir radušies arī jauni ceļi – šoferis, sekojot zīmēm, brauca pa ceļu, kuru kartē atrast nebija iespējams.  Jā, bijām aizmirsuši, ka arī Lietuvā bija treknie gadi, un desmit gadi ir pietiekams laiks, lai krietni pamainītu valsts infrastruktūru.
  2. Ja ir iespējams, manuprāt, foršāk naktis pavadīt kempingos. Pirmkārt, nu jau tie ir tik attīstīti, ka tas nenozīmē barbarisku palikšanu kaut kādā pļavā. Visos trīs kempingos, kur palikām, bija tīras dušas, tualetes tīrākas nekā dažkārt lielveikalos, turklāt arī iespējas nopeldēties, piknikot, sauļoties – ko vien vēlies. Turklāt, kempingi iznāk arī krietni ekonomiskāk. Un, ja brauc ar mašīnu, var taču līdzi paķert pat spilvenus, lai ērtāk gulēt. Un rezultātā nākamajā rītā pamodies lieliski izgulējies, svaigā gaisā un ar putnu dziesmām!
  3. Lai arī cik ērti tagad ir lietot mobilo internetu, ja nav ļoti svarīgas lietas kārtojamas, no tā noteikti vajadzētu atteikties. Lai izbaudītu brīvdienas un citu cilvēku sabiedrību. Lomkas beidzās jau otrās dienas pēcpusdienā, un pazūd arī automātiskā vēlme – vai, cik skaists skats, vajadzētu ietvītot – to saku pēc pieredzes. Toties cik patīkama pēc tam ir sajūta, ka tev pieder visa diena, kurā vari darīt ko vēlies, un esi ietaupījis visu laiku, ko parasti pavadi kaut vai tikai internetā izejot ikdienas apli.
  4. Ieplānot brīvdienu no brīvdienām – varbūt es vienkārši esmu pārāk ātri ar notikumiem pārsātināma persona, bet trešās dienas vakarā pieķēru sevi pie domas – jau rītvakar būšu mājās un varēšu atpūsties.. Muļķīgi, ņemot vērā, ka biju atpūtas braucienā. Tā kā bija palikusi vēl tikai viena diena, tad viss bija kārtībā, jo izgulējos, sakopoju spēkus un devāmies ceļā. Bet, ja braucat šāda veida ceļojumā ilgāku laiku, iespējams, ka labāk ik pa kādām trim dienām paņemt vienu laisko dienu, lai atgūtu spēkus. Un tad arī produktīvāka turpmākā ceļošana, jo apnikums un nogurums ir izzudis, un var doties tālākā ceļā ar atjaunotu entuziasmu.

Vēlāk , ja būs interese, uzrakstīšu sīkāk par kempingiem, kur palikām. Ja nu kādam noder, plānojot braucienus. Bet vispār, iesaku šādus braucienus, kas ļauj ne tikai iepazīt jaunus plašumus, bet arī atkārtoti novērtēt savu dzimto zemi un tās neaprakstāmo skaistumu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s