The average human has one breast and one testicle /Des McHale/

Neskatoties uz dažām nepilnībām, ko mīl norādīt dažādi jokdari, kad tiek runāts par statistiku, tā tomēr ir man mīļa

http://www.edudatum.com/

tēma. Kā jau nesen noskaidrojām, tieši statistika ir trauslā saikne, kas mani saista ar manu eksakto ģimeni profesionālās intereses jomā.  Jāsaka godīgi, ka ne jau plikie skaitļi ir tie, kas man patīk, bet gan plašās iespējas ar tiem izklaidēties, dažādi mērot, salīdzinot, aprēķinot, utt. . Bet visskaistākais tajā visā, protams, ir spēja pēc tam visus šos cipariņus pasniegt citiem tā, lai tos aizrautu. Viens no maniem sapņiem ir kādreiz iemācīties pasniegt informāciju ar tādu aizrautību, kā to dara Hans Roslings (Hans Rosling), uzstājoties iekš TED.com.

Bet līdz tam neapšaubāmi ir vēl daudz ko mācīties, tādēļ cenšos iegūt maksimāli daudz informācijas par dažādiem veidiem, kā datus var vizualizēt pēc iespējas izteiksmīgākā veidā. Ņemot vērā plašās iespējas internetā, informācijas ir ļoti daudz, un ar šo to es gribētu padalīties, tāpēc pastāstīšu par saviem mīļākajiem twitter kontiem, kas sniedz informāciju par dažādiem, ar datu vizualizāciju saistītiem tematiem.  Konti norādīti alfabēta secībā pēc lietotājvārdiem. Lielākā daļa no šiem kontiem ir saistīti arī ar mājaslapām, bet tās jau tālāk atradīsiet paši.

Chartoftheday – kā jau nosaukums vēsta, katru dienu pa vienam grafikam, kas saistīts ar medijiem un tehnoloģijām. Gluži vienkārši profesionāli noderīga informācija, jo nekad nevar zināt, kad varēs paspīdēt ar jaunākajiem datiem.

ChartPornOrg – neskatoties uz nosaukumu, nekas piedauzīgs tur nav. Tikai linki, kas aizved uz seksīgiem datiem. Tas, protams, ja interesē ekonomika, bet arī citi var atrast interesantus grafikus, piemēram, apskatīties, kurš tad īsti ir ļaunāks – „Good vs. Satan”

Chartsbinstatistika, līdz ar to arī, jaukas vizualizācijas, kuru pluss ir tas, ka dati nereti ir par visu pasauli. Vienmēr interesanti paskatīties, kādā situācijā dažādos jautājumos vai vēsturiskos datos ir Latvija, piemēram, salīdzinot valsts iekārtas pasaulē.

Datavis – konts, ko teorētiski izmanto Benjamin Wiederkehr, kas ir Datavisualization.ch redaktors. Man patīk, ka šeit nereti ir arī sniegti dažādi paskaidrojumi, kas ļauj vieglāk uztvert, kā vizualizācija veidojusies, līdz ar to – daudz materiālu, lai iegūtu jaunas zināšanas ne tikai par faktiem, bet arī par tehniku.

Edudatum – daudz grafiku, kuros varēsi atrast atbildes praktiski uz katru savu jautājumu. Tādēļ arī tāds nosaukums. Patīk, ka tvīti ir rakstīti jautājuma formā, kam seko links uz atbildi, kas attēlota grafikā – vienkārši, bet jauki.

Flowingdata – statistikas students no Kalifornijas, kura konts varbūt ne tik bieži sniedz akadēmisku informāciju, bet apkopo dažādus interesantus grafikus, kurus apskatot, rodas sajūta, ka pasaulē it viss ir pārveidojams grafikos, piemēram, Inception sapņu līmeņi.

Infobeautiful – dažādi dati par interesantiem jautājumiem, bet, lai līdz galam izprastu, ir jāiedziļinās. Ja meklē tikai smukas bildītes, nederēs, bet, ja gribi uzzināt ko jaunu – droši var piesekot. Informāciju neliek ļoti bieži, bet, kad ieliek, tā ir gana kvalitatīva.

Pdviz – ļoti daudz inforgrafikas un, kā jau pats autors norādījis, lai iedvesmotu citus. Tieši to arī te var meklēt – skatīties skaistās bildītes un domāt, kā savu darbu datus varētu pārvēst tikpat viegli uztveramus.

Tā lūk, iepazīstināju jūs ar dažiem interesantiem lietotājiem, cerams, ka kaut kas noderēs. Ja ir zināms par vēl kādu ļoti interesantu resursu, kur iegūt informācviju un iedvesmu par datu vizualizāciju (gan twitterī, gan arī vienkārši mājaslapas), priecāšos, ja padalīsies komentāros.

Advertisements

One thought on “The average human has one breast and one testicle /Des McHale/

  1. Vizualizāciju kļūst arvien vairāk, tāpēc lielāku uzmanību var pievērst to idejai, oriģinalitātei un kvalitātei – piemēram, vai kopā (vienā blokā) vienkārši saliktas vairākās tematiski tuvas diagrammas (līdz ar to dažkārt vizualizācija kļūst pārsātināta un grūti uztverama), cik ticami dati un vai norādīts to avots, cik daudzdimensionāla un kompleksa informācija ietverta un cik uztverami tā pasniegta, cik oriģināla un asprātīga ir vizualizācijas ideja u.tml.

    Starp citu šis ir interesants un interaktīvs rīks http://debategraph.org/

    Iesaku arī šo http://www.infographicsfyi.com/ – te ir apkopotas vizualizācijas jau no dažām iepriekš minētajām mājas lapām + vēl citas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s