Satiksmes pārdomas

Nupat, ceļā uz Universitāti, pārmaiņas pēc izmantoju 15.trolejbusu, nevis devos ar kājām, līdz ar to – arī radās kāds novērojums, kas atsauca atmiņā dažas lietas, kas man parasti izsauc dusmas. Un izraisa neizpratni par dažādu cilvēku īpašībām, ko iespējams varētu nosaukt par divkosību.

Netālu no kārtējās pieturas varēja redzēt, ka nedaudz pirms tās stāv sabiedriskā transporta kontrolieri, kā arī policija. Principā, mana uztvere šādās situācijās ir pilnīgi mierīga, jo vienmēr izmantoju talonu un par “zaķi” nekad mūžā apzināti neesmu braukusi. Bet mani pārsteidza nelielā panika, ko tas izsauca daļā no pārējiem pasažieriem. Es, stāvot aptuveni pa vidu trolejbusam, varēju novērot kādus 20 pasažierus un no tiem četri (t.i. 1/5 jeb 20%) tramīgi ķēra pēc makiem vai arī pietuvojās durvīm, lai uzreiz varētu izlēkt ārā, ja  nu kas. Un neviens no tiem neizskatījās pēc tāda, kas šo talonu varbūt nevarētu atļauties.

Un tas, ko dzird pēc tam – cik pret kuru tur atkal kontrolieri ir slikti izturējušies, policisti aizvainojuši vai kas tik vēl ne. Un, kad es lasu tādus rakstus, palieku dusmīga. Loģiski, ka būs jāmaksā sods, ja brauksi bez biļetes. Loģiski, ja leksies, visticamākais arī tev uzbrauks. Bet pamata doma – šie kontrolieri taču tikai dara savu darbu, un kādēļ viņi par to būtu jāaizvaino/jāapvaino/jānoniecina. Problēma jau nav viņos (lielākoties, jo, protams, daži gadījumi presē liek domāt, ka daži no tur strādājošajiem ir arī diezgan briesmīgi, bet nu, kur tā nav), bet gan tajos, kas nemaksā par braucienu un pēc tam vēl cenšas izcelt, cik katrs ir gudrs un īpašs! Var jau teikt, ka maksa par braucieniem ir neadekvāta, visi ir zagļi un vispār dzīvot ir grūti, bet es gribētu uzsvērt, ka ne jau kontrolieri to ir nolēmuši – viņi gluži vienkārši dara savu darbu.

p.s. Es pati nekad neesmu saskārusies ar nelaipnu satiksmes kontrolieri, gluži pretēji – parasti viņi pat ir ļoti pieklājīgi. Iespējams tāpēc, ka vienmēr par savu braucienu maksāju!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s