Gājēju tipoloģija

(c) http://farm1.static.flickr.com

Ikdienā diezgan bieži mēdzu pārvietoties ar kājām, bet nereti citi kājsatiksmes dalībnieki liek man klusiņām atcerēties dažādus nepieklājīgus vārdus un vēlēties kaut būtu četri no rīta un es būtu vienīgais gājējs uz ielas. Viņi ir daudzi un dažādi, bet es esmu ievērojusi dažādas līdzības, kas tos varētu vienot mazākās grupās.

Tipiskais gājējs – ap 50 gadiem, parasti sieviešu dzimtē, nēsā milzīgu kažoku, nereti katrā rokā pa maisiņam. Iet lēnā, nosvērtā solī, tieši pa ietves vidu, maksimāli izskaužot iespēju sevi apiet. Tieši šī suga ir vislielākā (vai arī vispamanāmākā), un tiem, kas zina manu iešanas (precīzāk – lēnas skriešanas) veidu, sapratīs, ka katrreiz, kad šādu gājēju satieku savā ceļā, pēc tikšanas garām, varu sevi sveikt ar vienu sirmu matu.

Gājējs-terorists – vecumam nav nozīmes, visu izšķir cigarete viņa rokās, kuras dūmi/smaka liegi atvijās līdz pat manam degunam, mutei, plaušām. Ja tam pievienojas Tipiskā gājēja pazīme – lēnā gaita, tad apzīmējums terorists ir tieši vietā – viņš lēnām pašiznīcinās, paņemot līdzi arī mani, turklāt rada manī arī vēlmi uzspert gaisā visu, kas ir tuvākajā apkārtnē.

Sasalušie gājēji Visbiežāk pārvietojas (ja tā to var saukt) grupās sākot no diviem, līdz pat pieciem, nozīmīgu ietvju krustpunktos. Neesmu novērojusi izteiktu kāda dzimuma pārspēku, kas ir interesanti, ņemot vērā, ka parasti uz runāšanos kāras esot sievietes, bet šajā grupā pilnīgi noteikti ietilpst arī vīriešu dzimtes pārstāvji. Mēdz būt kopā ar aksesuāriem – maisiņiem, sunīšiem, ratiņiem, ļaunākajā gadījumā – Gājēja-terorista aksesuāru – cigareti. Pamata nodarbošanās ir nevis iet, kas būtu loģiski, bet stāvēt un runāt, ievērojot noteikumu – tā, lai neviens nevar apiet vai caur-iet. Ļaunākie gadījumi nereaģē arī uz zīmīgu apstāšanos, kas simbolizē nevis pievienošanos tiem, bet gan vēlmi turpināt pārvietoties.

Neizlēmīgie gājēji – kā jau nosaukums atklāj, paši nezina, kur iet – tā

(c) http://blogs.bootsnall.com

rezultātā strauji un neparedzami maina savu virzienu, spējot izraisīt reālas sadursmes, vai vismaz nepatīkumau pārsteiguma momentu citiem kājsatiksmes dalībniekiem. No tiem it īpaši jāuzmanās luksoforu tuvumā. Pastāv iespēja, ka viņu ceļus vada nevis mērķis, bet luksoforu gaismas.

Bet nešaubos, ka ir vēl daudzas, kaitinošas grupas, kuru dalībniekus varam sastapt uz ielas (t.i. gājēju grupas, nevis, piemēram, kādu grupas „Forte” pārstāvi). Tāpēc jautāju Tev, lasītāj (kas reizē ir arī gājējs), kādu vēl, vēlams kaitinošu, gājēju grupu Tu vari identificēt?

 

Advertisements

One thought on “Gājēju tipoloģija

  1. ou, pirmie un otrie ir arī manu saulaino ikdienu veicinošie tipi 🙂
    it sevišķi uz tik mazās ietvītes, kāda ir manā ielā.

    pie gājēja-terorista atvasinājuma varētu pieminēt pa telefonu runājošos. tie ir tik pārņemti savā pasaulē, ka nemana neko sev apkārt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s