Meklējot īsto vietu

Vakar devāmies otrajā izlūkbraucienā, meklējot viesu namus, kur kāzās no sirds izpriecāties. Tiem, kas tagad nošķobās, ka laika vēl daudz – varu pačukstēt, ka visur mūs jau brīdināja, ka nākamā vasara jau ir praktiski aizņemta. Kad teicām, ka mums vajag maiju – tad gan apstiprinoši pamāja ar galvu, ka tur var vēl kaut ko var skatīties. Secinājums – ir vēl paranoiskākas un laicīgākas līgavas par mani. Tas labi. Nomierināja gan mani, ka varu droši sākt plānot, gan Jāni – ka ar mani vēl tik traki nav.

Brauciens jau vispār pozitīvs – paskaties smukas mājas, pirtis, apkārtni, bet nu tā dilemmas sajūta, kurš ir tas īstais, vienīgais (jo tik ļoti dzīvē esmu pārliecināta tikai par savu līgavaini) pēc tam galvā gan nav baigi foršā. Bet neko darīt – ja citu variantu nav, jo kārtīgu ballīti gribās, bet lieli īpašumi pašiem nepieder – jāmeklē, ko piedāvā citi. Un citi piedāvā ļoti daudz ko – spēj tik izvēlēties.

(c) crossfitimpulse.com

Abi izsecinājām vienu padomu viesu namiem – piedāvājat cilvēkiem „pilno komplektu” – cenu, kurā iekļauta gan gulēšana, gan vieta, gan pirts un viss cits labais, kas jums ir. Tas ir daudz vienkāršāk un patīkamāk, nekā galvā skaitīt samaksu par stundām, par katra viesa guļvietu utt. Un atrisina arī mūžīgo jautājumu par guļvietām, jo es vismaz ceru, ka mūsu kāzās liela daļa viesu par gulētiešanu pat nedomās un nākamajā rītā izskatīsies tādi paši, kā es un vēl daži svinētāji pagājušā vasarā Sandras un Egro kāzu rītā – kad ne aci neaizvēruši no rīta tādi arī sagaidījām jauno pāri :). Bet tas nemaina, ka guļvietas viņiem/mums bija jāparedz un, ja tās ir „all include”, tad nav pat bišķiņ žēl, ka otrā rītā spilvenos nav pat galvas nospieduma.

Un otrs ātrais padoms viesu namiem – ieliekat savās mājaslapās kontaktinformāciju ar precīzu karti un norādēm, jo pēc tām googlemapēm sanāk ļoti maldīties, lai atrastu. Tas atstāj sliktu pirmo iespaidu, jo negribas, lai kādam viesim kāzu dienā arī vēl jāpavada pusstunda braukājot līkumus un meklējot vietu.

Savukārt tiem, kas vēl tikai plāno doties šādā braucienā, varu ieteikt noteikti sazināties pirms tam, jo lielākajā daļā no viesu namiem saimnieki nav ikdienā uz vietas.  Bet ir vērts, ja tieši viņi arī parāda vietu, jo tad var uzdot visus interesējošos jautājumus, uz kuriem atbildi nezinās “kāds kaimiņš, kas var jums parādīt, kā izskatās”. Un par jautājumiem – noteikti sagatavojat tos, jo tieši sīkās lietas beigās ļauj izdarīt izvēli – par guļvietām, virtuvi, vai piedāvā savu ēdināšanu, vai var nākt citi, cik ilgi var palikt otrā dienā, vai var dedzināt sveces, laternas – šie ir tikai paši parastākie un vienkāršākie jautājumi, bet svarīgi zināt, lai var plānot tālāk.

Tās tādas pirmās pārdomas. Bet brauciena noslēgumā viena vieta sirsniņā iekrita vairāk par citām, un vēl kādu laiku padomāsim, bet ceru, ka šis jautājums drīz nokārtosies. Bet kura tieši – līdz tam mīļajiem draugiem jāgaida ielūgumi, bet pārējiem – sajūsmas pilnās atsauksmes pēc kāzām.

Advertisements

4 thoughts on “Meklējot īsto vietu

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s