Trīs iedvesmas avoti internetā

Kas ir pirmā lieta, ko darīji pēc saderināšanās? Iegūglēju – kāzas!  🙂 Tas, protams, joks, bet skaidrs, ka šodien, plānojot kāzas, lielāka daļa darbību notiek internetā. Līdz ar to, nu jau man ir arī izvirzījušās lapas, kas ļauj visu šo procesu organizēt un arī nereti pasapņot, lai vēlāk izdotos arī izdomāt, kā šo sapni realizēt. Ar dažām no tām tad nu padalīšos.

 1. Stylemepretty.com

Te es esmu pavadījusi ļooooti daudz sava laika, ko noteikti varētu tērēt arī

(c) stylemeprety.com

lietderīgāk. Jāsaka gan, ka man visvairāk noderēja, lai nodefinētu – kādas kāzas tad īsti vēlos. Jānim bija jāpārcieš diezgan bieža linku saņemšana un mājās – regulārs „es parādīšu Tev dažas bildītes, kā Tev liekas?”, kas beigās aizņem vismaz stundu! Sadaļā Little Black book blog ir lieliska iespēja tieši apskatīties dažādas reālas kāzas (nu, ok, ne pārāk reālas varbūt mums šeit, ņemot vērā to izmaksas un vērienu, kā arī dažādās kultūras, bet vismaz – īstiem, dzīviem cilvēkiem organizētas), un saprast, kuras šķiet sirdij tuvākas. Un tad jau var ķerties pie detaļu meklēšanas citās lapās.

2. theknot.com

(c) theknot.com

Tāds kā globālais precos.lv variants (pieļauju, ka arī no turienes cēlusies ideja par precos.lv), ļoti attīstīta kāzu plānošanas lapa, bet pie visiem labumiem var tikt reģistrējoties. Tā nav liela bēda, jo no visiem e-pastiem var atteikties, tik vien kā vēl viena parole jāatceras. Bet, kad tiek iekšā – var dzīvē apskatīt visus iespējamos krāsu salikumus, tēmas, kūkas utt.… No šejienes datorā glabāju jau attēlus ar bildēm par konkrētām idejām. Man ļoti te patīk raksti par dažādām tēmām, turklāt, bieži vien ar papildus vizuāliem elementiem, piemēram: tipiskās kļūdas krāsu izvēlē, tipiskākās organizēšanas kļūdas. Papildus plusiņš – par humoru, it īpaši pie negatīvajiem piemēriem! Atkal – liela daļa varbūt mūsu kultūrā ir liekas un nesaprotamas informācijas, bet ir arī aizķērušās kādas ļoti noderīgas lietas. Noteikti neesmu šeit izpētījusi vēl daudz sadaļu, piemēram, plānošanas, bet to jau katrs var izvērtēt pēc savām interesēm un vajadzībām – mani vislabāk uzrunā krāsainās bildītes!

 3. pinterest.com

Uzzināju par tādu pavisam nesen, pagājušajā nedēļā, bet tā šobrīd ir kļuvusi par

(c) pinterst.com

manu favorītu. Ģeniāla ideja – veidot savu ideju dēli, kur virtuāli piespraust bildītes ar linku uz tā avotu. Es jau esmu tikusi vaļā no milzīgajām bookmark’u mapēm, izveidojot dažus šādus ideju dēļus, kur arī varu vienkopus visu parādīt Jānim, neverot vaļā desmitiem lapu. Un ir iespēja apskatīt citu līgavu sakārtotās idejas, lai smeltos vēl ideju sev. Starp visām, vismaz maniem plāniem neatbilstošajām, lietām (līgavas māsu kleitām, save the date kartēm…), milzīgs daudzums lielisku ideju par ziediem, bildēm, ielūgumiem. Bezgalīgais stāsts, kas man diemžēl iesākās sesijas laikā… Lielākais plus – saglabājas arī saite uz oriģinālu, kas ļauj pēc tam visu izpētīt rūpīgāk, kad vien vēlies. Otrs plus – izmantošanas ziņā, ļoti funkcionāla, jo nav jau tur tikai kāzu ideju dēļi, bet jebkas, ko vari iedomāties (vienkārši kāzu jautājums šobrīd man ir aktuālākais). Bet te nav ko daudz komentēt – ieplāno brīvu pēcpusdienu (jo tur stundas pazūd nemanot), un sāc plānot, varu garantēt – apstāties būs grūti 🙂

Cerams, ka šī informācija kādam būs noderīga un jauna! Vēlreiz tik uzsveru, galvenais atcerēties, ka tās ir tikai idejas, ko pielāgot sev, kā labāk patīk un iederas vidē. Ja pirmajā brīdī skatoties, šķita, ka nu nē, nekas tāds šeit nav iespējams – tad rūpīgāk padomājot, daudzas lietas ar tikai pamainītiem akcentiem iederētos pat vistradicionālākajā latviešu kāzu scenārijā!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s