Tā nogurt var tikai no svētkiem!

Jā, šie varētu būt vieni no precīzākajiem dziesmu vārdiem, turklāt, ļoti atbilstoši ieraksta tēmai par pēdējo trīs dienu svētkiem, kas, kā lielai daļai vismaz Rīgas iedzīvotāju, sākās ar Prāta Vētras koncertu (milzīgs paldies Zanei par ielūgumu!). Pēc koncerta atsauksmes dzirdētas daudz un dažādas, bet es pievienojos tai pusei, kas saka, ka bija skaisti (un, manuprāt, kā gan citādāk – tā taču ir Prāta Vētra). Nedaudz traucēja, ka tik labi kā “vecās” dziesmas nezināju jauno albumu, bet tāpat aizgāju no koncerta ar sāpošu kaklu, kājām un rokām! Vislielāko plusu lieku par izmantotajām tehnoloģiju iespējām koncertā – pašmāju grupu koncertos vēl nebiju redzējusi, ka tas notiek tik kvalitatīvi. Lai gan šis viedoklis, protams, subjektīvs – jo dzirdēju arī pretējo.

Nepacietīgi gaidām! 🙂 Fonā var redzēt klasisku pfotobombing elementu!

Tā teikt – gaumes jautājums. Otrs plus – veco labo dziesmu deju versijas! Komentāri nav vajadzīgi :). Savukārt par mīnusiem – pie tiem ne grupa vainojama, bet gan publika. Varbūt jau sāk tuvoties vecums, bet tik ļoti visādi staigātāji šurpu-turpu, smēķētāji publikas vidū un piedzērušies skatītāji man nekad nebija iekrituši acīs – traucēja nedaudz vairāk par koncertos ierasto līmeni. Toties radīja jaunas idejas – dalīt sektorus pēc skatītāju garuma, magnētiskie lauki, kas, sākoties koncertam, neļauj skatītājam pārvietoties vairāk par pārdesmit centimetriem u.tml. fantastiskas idejas.

Pēc koncerta turpinājām afterparty Vārnu ielā līdz par pieciem rītā. Un jau ap divpadsmitiem sestdienā devāmies iekarot Rīgas svētkus.

Kā mums gāja tajos? Vispirms Esplanādes Meistaru iela – diemžēl, vai par laimi, Rīgas svētki mums regulāri iekrīt “dažas dienas pirms algas” laikā, līdz ar to, gardumus vairāk izbaudījām tikai ar acīm. Bet izskatījās ļoti, ļoti labi un kārdinoši. Līdz šim apmeklētos svētkos, kvalitatīvākais un interesantākais piedāvājums. Protams, štovēti kāposti un desiņas ir tradīcija, kas arī nav peļama un atbilst svētku tēmai, bet ir forši, ka piedāvājums ir dažādāks un tieši tas te tika piedāvāts. Mani absolutie favorīti – vīni no “Abavas garša”. Tas tā, tiem, kas domā, ko man dāvināt Ziemassvētkos…

Tālāk dabiski mūsu ceļš aizveda uz Vērmanīti, kur RTU veidotie punkti. Mans galvenais komentārs – RTU ir godam izmantojusi savu iespēju! Izskatījās, ka arī apmeklētājiem patika, mēs piegājām pie visiem objektiem, izpētījām, papriecājāmies un parunājāmies ar studentiem, lai gan droši vien bijām tālu no mērķaauditorijas. Prieks, ka nav tikai kaut kas izdarīts ķeksīša dēļ, bet gan pārdomāti un ar saturu.

Katana Forever! 🙂

Klīstot par Vecrīgu gan nedaudz saskumām, ka tur lielākā daļa pasākumu ir tikai svētdien, un jau Krastmalā, saprotot, ka centrs ir izstaigāts, nolēmām – jādodas uz Kalnciema ielu. Šeit sekoja Jāņa pērle, ka Kalnciema iela ir tuvāk nekā tuvākā sabiedriskā transporta pietura un jāiet ar kājām uz to. Nu, es noticēju un mēs gājām. 20 minūtes, 30 minūtes..pēc kādām 40 minūtēm arī bijām galā :D. Toties rezultāts labs – sirsnīga atmosfēra, priecīgi cilvēki interesants tirdziņa piedāvājums – bija ko redzēt. Bet nogurums un izsalkums bija tik liels, ka ātri vien devāmies centra virzienā.

kurš vēro regati, kurš fotogrāfu…

Pēc neilgas pusdienu pauzes, neplānoti attapāmies kanālmalā, vērojot kaut kādu regati. Nav ne jausmas, kas tā bija, bet loģiski, ka mēs ar māsu fanojam par motorkluba pārstāvjiem zeķubiksēs, triko maiciņās un ķiverēm galvā.. Vēl, pa ceļam uz mājām, iegājām Vērmanītī, kur mums paveicās, jo paguvām tieši uz Iļģiem Postfolkloras koncertā. Jāatkārtojas – Iļgi kā jau Iļģi – skaisti un sirsnīgi. Pozitīvi, ka tik daudz skatītāju, kas arī dziedāja un pat dejoja līdzi, veidojot patiešām patīkamu atmosfēru. Bet diena mūs bija tik nogurdinājusi, ka līdz ar nākamjiem māksliniekiem, devāmies mājās, skatīties Prāta Vētras koncertu tiešraidē (biju droši vien starp retajiem, kas nelaimēja biļeti) – svētki nav nekāds joks!

Svētdien, pēc tik intensīvas sestdienas, protams, šķita, ka nekur vairs neaiziesim. Bet, 10 minūtes pēc pamošanās, saņēmu lielisku zvanu: “Klau, negribi ar mani iet uz Mumiy Troll koncertu? ” Nē nu, kāpēc ne? 😀 Jānis atviegloti nopūtās, jo tas nozīmē, ka es viņu pa dienu nekur nevilkšu, bet mierīgi gaidīšu vakaru un koncertu.

Bijām pamatīgi nosmējušās, klausoties iesildītājus, kuriem pērles bira viena pēc otras, bet diemžēl no pašiem Mumiy Troll dzirdējām pavisam maz, jo bija jādodas uz Krastmalu – tur LatvianVoices! Par meitenēm nevar teikt neviena slikta vārda – pirmkārt jau, viņas visas tik skaistas! Prieks skatīties. Otrkārt – pieeja ar kokli un beatbox pavadījumu izklausās ideāli. Un, protams, pati dziedāšana tāda, ka gribot negribot jāsmaida un jāpriecājas, ka tāda mūzika vispār pastāv. Negaidīti pēc koncerta arī redzējām balonu-akrobātu priekšnesumu, kas pierādīja, ka neplānoti var sagaidīt vislabākas lietas. Izskatījās super, un ceru, ka Zanei izdevās noķert labākos beigu kadrus – kad vienas akrobātes siluets atspīdēja otrā milzu balonā. Izspriedām, ka priekšnesums atgādina kādu pasaku filmu, tik sireāli skaisti.

Visbeidzot – laiks pēdējiem vakara plāniem – Džeza koncertam Vērmanītī un salūtam noslēgumā. Aizdevāmies uz Vērmanīti, kur atkal cilvēku pilns, ka jāsēž aizmugurē uz apmalītēm. Kāpēc tur biežāk nenotiek tādi pasākumi, izskatās, ka atsaucība ir liela! Vai varbūt notiek? Ja tā, tad kur var tikt pie informācijas par tiem?

Tomēr koncertā ap pusdesmitiem vakarā “salūzām” un attaisnojoties, ka tomēr priekšā darba diena, devāmies Vārnu ielas virzienā – tā nogurt var tikai no svētkiem! To, ka lēmums bija pareizs, sapratu, kad jau pusmiegā dzirdēju salūta skaņas un varēju tikai nopriecāties, ka man vairs nekur nav jādodas… Labi, ka tādi svētki tikai vienreiz gadā! 🙂

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s