Pina Colada uz kociņa

Image
Pat nepaguvu neaizkostu iemūžināt bildē!

Tā kā Pina Colada tajos senajos laikos, kad varēju šad tad pagrēkot ar kādu garšīgu kokteili, bija viena no manām mīļākajām izvēlēm (nekas gan nespēj pārspēt Bloody Mary), tad nebija ilgi jādomā, kādu saldējumu lieliskajos trauciņos izmēģināt nākamo. Līdz ar to – vakar vakarā uz kārā zoba likām tiešām saldu saldējumu, atšķirībā no iepriekš mēģinātā svaigā bazilika darinājumu.

Ja arī tev garšo ļoti saldi un kokosriekstīgi ēdieni, tad šī būs īstā izvēle tādai karstai vasaras dienai, kādu šodien sola laika ziņas.

Šoreiz priekš 400 ml daudzuma būs nepieciešams:

  • 3 konservēto ananāsu šķēles
  • nedaudz sīrups no konservētajiem ananāsiem (tā, lai sablendējot ananāsu kopā ar sīrupu, veidotos aptuveni 150 ml masa)
  • 1 banāns
  • ~ 150 ml kokosriekstu piens
  • nedaudz vanilīna cukurs (ja vēlas)

Rīcība atkal pavisam vienkārša – visu blenderī samaļ viendabīgā masā. Tā kā mēģināju atrast īsto produktu daudzumu, lai iznāktu 400ml masa, tad vispirms sablendēju ananāsus ar sīrupu, to lēnām lejot klāt, līdz bija nepieciešamie 150 ml, pēc tam pieliku banānu un kokosriekstu pienu, papildināju ar 1/2 tējkaroti vaniļas cukura.

Tad visu saliek formiņās un saldētavā iekšā. Saldējumu ļoti, ļoti gribēju pagaršot, un jau pēc aptuveni 5 h riskēju ņemt ārā no formiņām un par laimi tas jau bija paspējis sasalt! Tā kā var gatavot no rīta un jau pēcpusdienā ķerties klāt, bet, protams, visdrošāk atstāt saldētavā uz nakti (it īpaši, ja neliek atsevišķās formiņās, vai tās ir lielākas).

Saldējums izdevās tiešām ļoti labs, garšoja pēc kārtīgas Pina Coladas un es, kā kokosriekstu mīļotāja, mierīgi varu iztēloties sevi notiesājam tādus vairākus vienu pēc otra! Jānis gan teica, ka viņam prasoties kādu izteiktāku garšu, piemēram, apelsīnu sulu klāt.. Dahhh..tad taču tas vairs nebūtu Pina Coladas saldējums 😀 Tad jau drīzāk, tiem, kas var lietot stiprākus dzērienus, ieteiktu pieliet kādas 4 ē/k ruma, lai garša būtu vēl autentiskāka un tad ar šiem saldējumiem pavadīt kādu laisku sestdienu!

Jautājums! Kā vislabāk būtu tulkot vārdu “Popsicle”? Saprotu, ka šie nav īsti saldējumi, bet nevaru saprast, kā, lai pareizi tos nosauktu. Pati saku “popsiklis”, bet pieļauju, ka ir labāki latviskojumi, ko arī varētu izmantot, aprakstot recepti. 🙂

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s