Paildzināt dzīvi bēbīša apģērbam

No brīža, kad beidzot Kate apģērbā nenoslīkst, līdz tajā var knapi iespīlēties, paiet labi, ja divi mēneši!
No brīža, kad beidzot Kate apģērbā nenoslīkst, līdz tajā var knapi iespīlēties, paiet labi, ja divi mēneši!

Visiem, kas saskārušies ar bēbīšiem, pilnīgi noteikti ir skaidrs, ka viņi aug neticamā ātrumā. Man ir aizdomas, ka, ja cītīgi skatītos, varētu redzēt KĀ viņi aug… Otra lieta, par ko daudz nav jāšaubās ir – bēbīša drēbītes, lai gan patērē reizes piecas mazāk auduma, kā pieaugušo drēbītēm, maksā aptuveni tikpat. Jā, tieši tā – ātrāk vai vēlāk tu nonāc pie izvēles – kleita sev vai bēbītim! Tāpēc es nupat esmu aizrāvusies ar variantiem, kā pārtaisīt drēbes, lai to mūžu pagarinātu.

Vēl viens iemesls, kādēļ dažreiz ir tik žēl, ka atkal kāds apģērba gabals paliek par mazu, jo ir pagājušas tās divas sekundes, kamēr tas bēbim derējis ideāli – tas, ka drēbīte ir kļuvusi ļoti mīļa, patīk, dāvinājis mīļš cilvēks. Vai visi šie trīs iemesli – kā vienam Katrīnas bodijam, ko viņai uzdāvināja mana māsa, kad brauca pirmajās raudzībās! Sagaidījām vasaras otru pusi, kad bodijs sāka derēt, aukstākā rudenī pāris reizes paguvām uzvilkt virs garroku krekliņa, bet nu sapratu, ka apakšā vairs ciet nevar aizvērt. Bet par to škrobe, jo bodijs nes tādu viedu patiesību par mūsu ģimeni 🙂

Tad nu brīvdienās, kamēr Jānis bija izgājis ar Kati pastaigāties, es krāmējos pa savu šūšanas kalnu un izdomāju – varbūt jāpamēģina no šī bodija uztaisīt kleitu. Domāts, darīts – sameklēju baltu vasaras krekliņu, kuram uz pleciem bija kaut kādi caurumi, tāpēc tas nolikts gaidīt otro dzīvi – būs svārku daļa. Pārējais viss tik vienkārši, kā divi griezieni ar šķērēm un divas vīles ar šujmašīnu. Griezieni – nogriežot bodijam apakšdaļu, atstājot tik daudz, cik plāno būt kleitas augšdaļa, un nogriežot no krekliņa apakšdaļu tik garu, cik gara būs kleitas svārku daļa. Es atstāju krekliņa platumā, lai nav jāšuj sānu vīles. Tad nu jau kleitas svārku daļai (atgriezumam no krekliņa) augšpusē uztaisa savilkumu. Nezinu, kā to metodi sauc latviski (angliski ir basting) – respektīvi, šujmašīnai uzliek vismazāko diega nostiepumu, garāko dūriena garumu un ar parasto dūrienu sašuj, atstājot diegu galus. Aiz tiem velkot, pēc tam vīle smuki sakrokojas. Ar šo tad arī svārku daļu uztaisa atbilstoša platuma, kā augšiņu.

Pēc diviem griezieniem un divām vīlēm
Pēc diviem griezieniem un divām vīlēm

Tad saliek abus apģērba gabalus kopā un sašuj ar zig-zag’u, izvērš uz labo pusi, uzvelk

bēbītim un priecājas! 🙂 Tieši tik vienkārši. Būtu vairāk attēlu, būtu vēl vienkāršāk, bet tā aizrāvos, ka neko nenofotografēju. Bet domāju, ka izlasot aprakstu, paņemot materiālus un sākot griezt – rokas pašas sapratīs, kas jādara.

Tā Katrīna tika pie jaunas kleitas. Un, kas par to, ka diezgan plāna un visticamākais tikai pāris reizes mājās uzvilksim – tas tāpat ir vairāk, kā vairs nevienu, jo neder!

Pārāk īsais bodijs pārtapis par kleitu "ar rezervīti", kas derēs tik ilgi, kamēr rokas nepaliks pa šauru ;)
Pārāk īsais bodijs pārtapis par kleitu “ar rezervīti”, kas derēs tik ilgi, kamēr rokas nepaliks pa šauru 😉
Un tāpat ērti var turpināt apbrīnot savas kājas...
Un tāpat ērti var turpināt apbrīnot savas kājas…
Advertisements

2 thoughts on “Paildzināt dzīvi bēbīša apģērbam

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s