Magnētiņi ledusskapim ar savām bildēm

Izmantoju šādu magnētisko papīru
Izmantoju šādu magnētisko papīru

Klejojot pa interneta ārēm, ik pa laikam uzgāju pašizgatavotus magnētiņus, kas pagatavoti, izmantojot instagram bildes. Protams, tā nebūšu es, ja arī nevajadzēs pamēģināt. Izlasīju visdažādākos variantus, kā to var mēģināt darīt, tai skaitā – vienkārši pasūtīt, dahhh – bet nu, kurš tad lietām ķeras klāt tik vienkārši 😀 Sapratu, ka varētu izmēģināt uz Ziemassvētkiem sagatavot magnētiņus ar Katrīnas bildēm (jo kurš tad nevēlas sev pie ledusskapja “sveša” bēbja bildes!).

Projektam nepieciešamie izejmateriāli maz: magnētiskais papīrs, fotogrāfijas (izdrukātas bildes), līme un šķēres.

Visgrūtāk man gāja ar magnētisko papīru – nevarēju iedomāties, kur Rīgā tādu nopirkt. Internets neko neuzrādīja, un pa veikaliem daudz staigāt aukstā laikā ar mazu bērnu vairāk kā slinkums. Tā kā šī ideja radās jau novembrī, tad izvēlējos vieglāko ceļu un pasūtīju papīru ebay, kur izrādās, diezgan liels piedāvājums. Sameklēt var tā arī ierakstot “Magnetic sheet”, es nopirku piecas lapas, un iznāca katras cena nedaudz zem viena lata.

Tālāk nepieciešamas bildes – es lielāko daļu lejupielādēju no sava instagram konta,

izmantojot instaport.me – ļoti ātri, viegli un ērti. Bonusā vēl varēju uztaisīt galeriju feisbukā, jo beidzot visas bildes bija vienuviet 🙂 Bet tā, kā gribēju arī dažus magnētus ar citām bildēm, tad tās vienkārši izvēlējos un Picasā izgriezu kvadrātus.

Ilgi domāju, kāda izmēra magnētus labāk taisīt, līdz izvēlējos likt 12 bildes uz A4 lapas, tātad, kopā sanāktu 60 magnēti. Manuprāt, ļoti optimāls izmērs, lai gan mēģināju arī 24 bildes uz A4 un arī nebija slikti! Tā kā tas pēc katra paša izvēles, jo attēls skaidrs un saprotams ir abos variantos. Lai “uzliktu” bildes uz vienas lapas, arī izmantoju to pašu Picasu, taisot attēlu kolāžu un uzreiz norādot A4 izmēru.

Nospiežam, uzkrāmējot kārtīgu smagumu!
Nospiežam, uzkrāmējot kārtīgu smagumu!

Sākumā man bija ideja attēlu kolāžas attīstīt kā fotogrāfijas, bet kurš tad dara lietas laikā un attapos divas dienas pirms magnētus vajadzētu gatavus, līdz ar to, nolēmu tos taisīt no vienkārši izdrukātām bildēm. Man šķiet, ka beigās rezultāts tā pat ir labāks – lai gan magnēti nedaudz plānāki nekā būtu ar fotogrāfijām, toties ļoti pamatīgi pielīmējušies un neviena maliņa nelīp vaļā. Domāju, ka fotogrāfiju papīrs tik labi nepieliptu.

Tad nu, kad fotogrāfijas izdrukātas, magnētiskās lapas no Ebay atnākušas, atlicis tikai tās uzlīmēt virsū, atstāt vienu nakti nospiesties zem grāmatu kaudzēm. Pēc tam rūpīgi ar šķērēm izgriezt, likt pie ledusskapja un priecāties! Visi, kam šādus magnētiņus iedalīju, bija ļoti priecīgi!

Pārbaudīju magnētu magnētismu :)
Pārbaudīju magnētu magnētismu 🙂

Vēl pāris idejas, kas man bija prātā, bet ko neizdarīju un padoms:

– Pēc tam magnētus pārklāt ar to pašu PVA līmi vai speciālo dekupāžas līmi, kas

Brīdinu, atkarību izraisoša nodarbe - nu man ir mājās kalns ar magnētiņiem un tikai viens ledusskapis
Brīdinu, atkarību izraisoša nodarbe – nu man ir mājās kalns ar magnētiņiem un tikai viens ledusskapis

varētu pagarināt to mūžu, jo būtu aizsargāta virskārta. Tā kā man ir tikai PVA līme mājās, negribēju riskēt, ka nožūstot būtu sabojātas bildes. Bet izskatās, ka magnēti tāpat ir gana noturīgi un neviena fotogrāfija nelīp nost.

– Uz tām magnētiskajām lapām var drukāt uzreiz attēlus. BET – to nedrīkst darīt ar lāzera printeri, jo tad lapas sakusīs un būs pamatīgas tehniskas problēmas 🙂

– Kad magnētiņi ir izgriezti, vēl vienu nakti tos paturēt zem sloga, jo pēc līmēšanas lapas bija nedaudz ieliekušās un īsti labi neturējās pie ledusskapja. Bet, pēc nakts zem grāmatām, magnēti bija taisni un visi kā viens labi pielipa.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s