Divas mazas idejas mīļdāvaniņām

Dažreiz plāni tā arī paliek plāni, savukārt rezerves plānu realizācija izrādās tik veiksmīga, ka labi, ka tā! Man tā šogad bija ar svētku mīļdāvaniņām. Pinteresta virtuālais dēlis vai lūzt no idejām, bet kaut kā tie vakari tieši pirms ciemošanās, pienāk pārāk negaidīti 🙂 Un tad var izpētīt krājumus mājās un ķerties pie ideju ģenerēšanas. Tā es sagatavoju divu veidu mazās mīļdāvaniņas, ko pasniegt pirms svētkiem, noskaņai. Bet tikpat labi tās var arī likt zem eglītes, vai papildināt jau esošo dāvanu ar mazu, personisku velti. Padalīšos ar tām, varbūt kādam vēl noder.

 

Skaistie dubļi, jeb kafijas-brūnā cukura skrubis
Skaistie dubļi, jeb kafijas-brūnā cukura skrubis

Kafijas-brūna cukura skrubis – pavisam vienkārša recepte, turklāt varu derēt, ka lielai daļai visas nepieciešamās sastāvdaļas jau ir skapjos. Nepieciešams: 2 daļas malta kafija, 1 daļa brūnais cukurs, 1 daļa olīveļļa. Visu samaisa kopā, ieliek glīti noformētā burciņā, pieliek zīmīti un “Skaistie dubļi” gatavi pasniegšanai. Pirms tam, protams, pati izmēģināju – āda tiešām paliek maiga un zīdaina. Domāju vēl kādu porciju pagatavot pati sev. Vienīgais ieteikums – labāk nelietot sejai, dekoltē zonai, jo cukurs diezgan asi skrubē – maigu ādu varētu ievainot.

 

 

Smaržmaisiņi
Smaržmaisiņi

Ziemassvētku smarža maisiņā – ieliek glītā maisiņā vienu apelsīnu, ēdamkaroti krustnagliņas, divas kanēļa standziņas, nelielu sauju dzērveņu. Lieto, katliņā nelielā ūdens daudzumā vārot šķēlēs sagrieztu apelsīnu, kanēļa standziņas (tām var uzsist ar āmuriņu, lai nedaudz sadalās), krustnagliņas un dzērvenes. Jau pēc neilga laika pa visu māju izplatās lielisks aromāts. Ūdeni var ik pa laikam papildināt, lai ilgāk baudītu šo prieku. Es vārīju kādas 3 h, divas reizes pielejot ūdeni.

Attiecīgi, praktiskākiem cilvēkiem var piedāvāt šim visam ūdens vietā liet klāt vīnu un tikai uzsildīt, lai pēc tam baudītu karstvīnu.

 

Abas mīļdāvaniņas gan vairāk izskatās pēc dāvanām meitenēm, bet domāju, ka, smaržu maisiņam pievienojot suvenīra izmēra stiprā alkohola pudelīti, var izdomāt stāstu par Ziemassvētku interpretāciju par groku un mierīgi pasniegt arī kādam kundziņam (kam jau ir 18…).

 

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s