Cik daudz var “izspiest” no vienas jakas

Idejas sākums - jaciņa...
Idejas sākums – jaciņa…

Kā jau ar daudzām lietām dzīvē notiek – viss sākas ar mazumiņu.. tāpat ar mazumiņu sākās viens man šūšanas projekts, kur sākumā bija plānota jaciņa Katrīnai, bet beigās iznāca jaciņa, svārki, matu lente, getriņas un vēl pat bikses! Jā, man ļoti, ļoti patika tas materiāls un negribējās neko laist zudumā 🙂 Bērnu drēbes vispār ir lieliski šūt – lielākoties nav nepieciešamas nekādas sarežģītas iešuves. Vismaz manos pagaidu projektos, kamēr vēl mācos šūt. Līdz ar to, sev iesāktā kleita jau mēnesi stāv puspabeigta, bet Katrīnai skapis tik pildās (manējais tukšojas, jo tur meklēju izejmateriālus :D, bet priekš kam mammai tik daudz drēbju, ja visi tāpat redz tikai bērnu..). Mans lielākais iedvesmotājs šādiem projektiem, protams, ir Pinterest’s, kurš iemācījis ticēt saviem spēkiem – liela daļa tur aprakstīto projektu ir tik vienkārši, ka jebkurš varētu tikt ar tiem galā. Tāpēc atrādīšu, ko man izdevies paveikt, iedodot vairs nevalkātai jaciņai otro dzīvi.

Vispirms ķēros pie jaciņas – uztaisīju piegrieztni, pārzīmējot Katrīnas krekliņu

Pirmais komplektiņa izgājiens - 18.novembrī.
Pirmais komplektiņa izgājiens – 18.novembrī.

un “uz aci” palielinot tā, lai jaciņa derētu ilgāku laiku. Piegrieztne pēc tam ļoti noderīga – esmu jau uzšuvusi pēc tās vēl vienu jaciņu, kā arī vestīti. Tā kā negribēju ķēpāties ar pogu šūšanu, tad piegrieztni izvietoju uz jakas tā, lai vidus daļā būtu jakas pogājums. Nu vienkāršāk vairs nevar būt! Un rokas izgriezu no jakas rokām – attiecīgi vispār neviena mala pašai nav jāatšuj. Atliek tikai sašūt kopā pleciņus, piešūt roku pa plecu līniju un tad jau sašūt kopā sānus un rokas. Pagaidām man nedaudz miglaini ir tas, kā tikt galā ar kakla izgriezumu – izmantoju piegludināmo lentu, bet īsti rezultāts man nepatīk.

Tālāk sekoja svārciņi, jo meitenēm nepieciešams vienots tērpu ansamblis 🙂 . Tie bija pavisam vienkārši, tikai materiāla dēļ nācās taisīt arī sānu vīles, jo vairs nebija palicis tik garš auduma gabals. Ideja vienkārša – no daļas uztaisa tādu kā svārku jostas daļu – sašujot kopā taisnstūra auduma gabalu, kas ir tik garš, cik platus vēlēsies svārkus. Apakšdaļu izgriež nedaudz platāku, ko pēc tam, izmantojot jau iepriekšējā rakstā par kleitiņas šūšanu izmantoto metodi – basting, savelk atbilstošā platumā. Sašuj abas daļas kopā. Lai vieglāk saprast, kas jādara, ieraksta beigās esmu norādījusi saites, pēc kurām darbojos.

Getriņas siltumam :)
Getriņas siltumam 🙂

Nu, ja reiz ir svārki un jaka, tad vajag arī matu lenti, kā gan citādāk. Arī matu lentei nācās audumu sastiķēt, bet tas ātrumu nemazina.. Un, kad apskatās atlikušo neformīgo auduma gabalu, kas palicis pāri no jakas, var pamanīt, ka vēl taču te sanāk materiāls getriņām. Tās gan šuvu vienkārši “uz aci”. Šoreiz gan, izgriežot getriņas (iznāk tādas kā garenas vienādsānu trapeces, kur apakšmala ir aptuveni 2 cm platāka, kā augšējā. Visvieglāk to izdarīt, piemērot klāt kādus legingus), nācās arī apšūt abus galus, jo vairs auduma pie jau apstrādātām malām nebija, bet tā kā šis materiāls nebija irstošs, un strīpas arī notušē vizuālus defektus, tad pavisam vienkārši atlocīju maliņu un apšuvu ar zig-zag dūrienu. Pēc tam sašuj kopā garāko malu un getriņas gatavas.

Biju domājusi, ka esmu izspiedusi maksimumu no šī apģērba gabala, bet pēc

Komplekts jaunās skaņās - ar pieskaņotām biksēm (bikšu jostas daļai gan vairs audums nekādi nepietika :D)
Komplekts jaunās skaņās – ar pieskaņotām biksēm (bikšu jostas daļai gan vairs audums nekādi nepietika :D)

kāda mēneša, šujot Katrīnai bikses, ienāca prātā doma tām uzšūt ielāpiņus un arī bikšu galus. Meklējot pēc piemērota auduma, ticiet vai nē, uzdūros šīm pašām svītrainās jakas driskām! Bet par to, kā tapa bikses, citā ierakstā, jo arī to man nu jau ir vesels kalns, it kā līdzīgas, bet tomēr ar saviem knifiņiem par ko pastāstīt.

Saites, kur meklēju padomu un iedvesmu:

Bēbīšjaciņas pamācība

Svārku pamācība

Matu lente

Advertisements

One thought on “Cik daudz var “izspiest” no vienas jakas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s