Tamborēta cepurīte ziemas salam, kurš beidzot tuvojoties! :)

Viens no maniem mīļākajiem blogiem, kur smelties iedvesmu, ir šīs mammas lieliskais darbs! Jau vairākus projektus esmu veidojusi un viens no veiksmīgākajiem ir ļoti glīta cepurīte bērniņam, kurā Katrīna izskatās tā, ka gribētos viņu cieši, cieši saspiest! Es gan nedaudz pamainīju tamborējuma shēmu, pieaudzējot klāt valdziņus vēl 5. rindā un neskaitīju pamata garuma rindas, bet vadījos pēc Kates galvas izmēra. Un vienā dienā bija gatava cepure, kura, domāju, derēs vēl arī nākamajā ziemā. Ejot ārā, vispirms uzvelku plāno cepurīti, lai būtu droši, ka ausis siltumā un pāri šo bīniju.

IMG_3341

Gribēju iztulkot pamācību, kā uztamborēt skaistu cepurīti bēbim, bet mēģinot to darīt, sapratu, ka esmu ļoti pieradusi pie angliskiem apzīmējumiem un man nav ne jausmas, kā tas ir latviski. Mēģināju atrast nosaukumus latviski, bet apmaldījos 🙂 Tāpēc iztulkoju “pa savam”, ko nu spēju, ko nespēju – mēģināju aprakstīt, kā to dara vai ieliku linku ar aprakstu un bildēm konkrētajam vadziņa/dūriena (? es nezinu pat, kā to pareizi sauc!) veidam.

Pus-dubultais stabiņš

“bpdc” pamācība

“fpdc” pamācība

Lai iesāktu tamborēt cepurīti, vispirms izveido maģisko apli  (es izmantoju šo pamācību).

Pirmā rinda: iztamborē vienu gaisa cilpu, tad 10 pus-dubultie stabiņi aplī, un savieno ar pirmo pus-dubulto stabiņu. Nostiprina maģisko apli, pavelkot aiz atstātā diega.

2. rinda: gaisa cilpa, 2 pus-dubultie stabiņi katrā valdziņā, savieno ar pirmo stabiņu

3.rinda: gaisa cilpa, *2 pus-dubultie stabiņi vienā valdziņā, 1 pus-dubultie stabiņš nākamajā valdziņā*, atkārto no*līdz* visapkārt. Savieno ar pirmo stabiņu.

4.rinda: gaisa cilpa, *2 pus-dubultie stabiņi vienā valdziņā, 1 pus-dubultie valdziņš nākamajos divos valdziņos*, atkārto no*līdz* visapkārt. Savieno ar pirmo stabiņu.

5. rinda: gaisa cilpa, *2 pus-dubultie stabiņi vienā valdziņā, 1 pus-dubultie valdziņš nākamajos trīs valdziņos*, atkārto no*līdz* visapkārt. Savieno ar pirmo stabiņu.

6. rinda: gaisa cilpa, *2 pus-dubultie stabiņi vienā valdziņā, 1 pus-dubultie valdziņš nākamajos četros valdziņos*, atkārto no*līdz* visapkārt. Savieno ar pirmo stabiņu.

7.rinda: gaisa cilpa, 1 pus-dubultie stabiņš katrā valdziņā, visapkārt, savieno ar pirmo stabiņu.

Pēc tam es neskaitīju rindas, bet tamborēju tālāk pēc 7.rindas pamācības, kamēr cepurīte sniedzās aptuveni austiņai līdz pusei.

Tad seko cepurītes “odziņa” – rievotā maliņa. Principā, to izrādās izdarīt ir pavisam vienkārši. Vispirms, apskaties pamācību ar bildēm, kā to izdarīt, un tad attiecīgi var ķerties pie tamborēšanas.

Pirmā maliņas rinda: divas gaisa cilpiņas, *bpdc, fpdc* un atkārto no * līdz * visapkārt. Savieno. Tādā pat veidā notamborē vēl trīs rindas.

Pēdējā rindā – gaisa cilpiņa un vienkāršais stabiņš visapkārt. Un skaistā cepurīte gatava!

Vēl izveido bumbuli, ko piestiprināt augšpusē. Kā to izdarīt, droši vien visi no bērnības atceras 🙂 Vismaz es veidoju ar diviem kartona apļiem, bet meitene, no kuras bloga pamācības tamborēju cepurīti, piedāvā vēl vienu veidu, ko ļoti labi var saprast arī pēc bildēm.

IMG_3391

Lai izdodas! Un vēl var paspēt līdz pirmajam salam notamborēt cepuri gan sev, gan bēbītim 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s