Elementāri DIY legingi bēbītim

Beidzot esmu saņēmusies uzrakstīt visvienkāršāko, bet reizē arī manu visbiežāk veikto šūšanas projektu. Patiesībā, internetā izpētītās pamācības tieši šim apģērba gabalam, bija viens no pēdējiem pilieniem manā “šujmašīnas vēlmes kausā” un motivēja to iegādāties. Pasaulē ir maz vēl mīlīgāku lietu par bēbīšu legingiem vai šaurbiksītēm, un es nekādi nevaru atturēties ik pa laikam uzšujot vēl kādus. Nu, kā to var izdarīt, ja nepieciešams tikai kāds vecais t-krekls un aptuveni 30 min laika! Sākumā audums vispār pietika no garroku krekliņu rokām, bet tagad, protams, vajag vairāk – vai nu garu manu krekliņu (jo citādāk biksēm nepietiek garums), vai kādu vīrieša t-kreklu. Lielākoties manis šūtie legingi sākumā Katei izskatās pēc biksēm, un tad, viņai augot, uzstiepjas arī kā legingi.

Vispirms tad pie apraksta, pēc tam nedaudz ieskicēšu, kā katrus legingus vai bikses padarīt interesantākas.

1. Izmantojot kādus jau esošos legingus, pārzīmē piegrieztni uz papīra. Es parasti zīmēju ~1cm lielāku par paraugu, lai ilgāk derētu. Beigās gan vienmēr iznāk pamatīgi lielākas un vēl kādu mēnesi jāstāv skapī :). Piegrieztnei pēc tam uzrakstu aptuveno izmēru, jo to var izmantot vairākas reizes. Otrā attēlā var redzēt, ka esmu atzīmējusi nedaudz zemāku raustītu līniju – tā ir domāta priekšpuse, savukārt mugurpusi atstāju augstāku – lai pēc tam mazulim nav plika mugura, jo pamperam vajag vairāk vietas. Netaisu atsevišķas piegrieztnes priekšpusei un mugurpusei, jo man šādi šķiet ērtāk, tikai paturu prātā, piegriežot audumu, ka pēc tam priekšpuse nedaudz jāsaīsina, lai nesanāk, ka viduklis ir līdz krūtīm.

Uzzīmē piegrieztni
Uzzīmē piegrieztni
IMG_0446
šeit var redzēt, kā atzīmēju priekšpusi nedaudz īsāku

2. Pārzīmē piegrieztni uz auduma, atstājot aptuveni 0,5 cm vīļu tiesu. Apakšējo malu lieku pie izmantotā apģērba gabala apakšas, jo tad nebūs jānošuj legingu gali – viens darbiņš mazāk! Izgriežot audumu, jāatceras nogriezt priekšpusi ~1-2 cm īsāku.

IMG_0447
Legingu galiem izmantoju krekliņa apakšējo malu

IMG_0448
Griežot ārā – izgriežu priekšpusi nedaudz īsāku

3. Vispirms sašuj vīles, kas iet legingiem pa priekšpusi un mugurpusi. Pēc tam vienā piegājienā sašuj vīli, kas iet starp kājām – no vienas staras apakšas līdz otras staras apakšai.

IMG_0449
Šeir var redzēt pirmās sašūtās vīles no pareizās puses

IMG_0453
Sašuj legingu staru iekšpusi

4. Tad seko ķēpīgākais – nošūt vietu gumijas ievēršanai. Tā kā parasti šāds materiāls neārdās, es vienkārši vienreiz noloku uz iekšpusi vidukli un nošuju, atstājot ~2cm vaļējus, kur ievērt gumiju. Kad gumija ievērta, aizšuj ciet arī šo atstāto gabaliņu.

IMG_0454
Gandrīz gatavs – vēl tikai jānošuj jostasvieta un jāiever gumija!

5. Ja plāns ir pavisam vienkārši legingi, tad izvērš tos uz pareizo pusi, uzvelk mazulim un priecājās! Darbiņš padarīts 🙂

IMG_0460
Uzvelk un priecājas 🙂

Bet, protams, cik gan var šūt pavisam vienādus legingus, tāpēc es esmu tiem mēģinājusi gan uzšūt ielāpiņus, gan arī uz dupša – rišiņas, kas izskatās pavisam amizanti, kad Katrīna mēģina stutēties rāpus.

Esmu arī pēc šī paša principa šuvusi biksītes no džemperiem, bet tiem pirms tam katram gabalam gar malu nošuju zig-zag dūrienu, lai audums neizirst. Mazliet ķēpīgāk, bet iznāk foršas, siltas bikses.

Vēl arī var nelikt viduklī gumiju, bet uzšūt jostasvietu tādā pašā veidā, kā iepriekš esmu likusi saiti uz pamācību par svārkiem mazulim. Vienām biksēm tādā veidā uzšuvu gan vidukli, gan staru galus – iznāca ļoti glīti.

Visbeidzot, nedaudz pamainot piegrieztni, var uzšūt tā sauktās harēma bikses – jau zīmējot uz auduma, nedaudz paplašināt vidukli, attiecīgi tad arī bikšu ārējo malu, savukārt iekšpusi lokveidā uzzīmēt kā otrādi vērstu, paplatu U burtu, lai staras tā kā atrastos tālāk viena no otras. Lai gan neuzvilktas šādas bikses izskatās dīvaini, toties mugurā bēbim – ļoti labi, jo nemet krunkas pie pampera.

No kreisā, augšējā stūra: Zaļsvītraini legingi ar rišiņām, spīdīgi svētku legingi, melnas biksītes ar ielāpiem un šaurākiem bikšu galiem, zili-svītraini klasiski legingi, vienkārši melni legingi, pumpaini legingi no klasiskajām, platajām bēbīšbiksēm ar pilno pēdu, silti legingi no tēta džempera, raibas harēmbikses
No kreisā, augšējā stūra: Zaļsvītraini legingi ar rišiņām, spīdīgi svētku legingi, melnas biksītes ar ielāpiem un šaurākiem bikšu galiem, zili-svītraini klasiski legingi, vienkārši melni legingi, pumpaini legingi no klasiskajām, platajām bēbīšbiksēm ar pilno pēdu, silti legingi no tēta džempera, raibas harēmbikses

Katrā ziņā, šai, tik vienkāršajai piegrieztnei, var pieiet ļoti radoši un papildināt mazuļa garderobi ar dažādiem legingiem un biksēm, jo to nekad nevar būt par daudz! It īpaši, kad viņi sāk paši ēst..:)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s