Mūsu pieredze Tiešās pirkšanas pulciņā

IMG_7260 Nu jau gandrīz deviņus mēnešus esam viena no tām aptuveni 500 (!!) Latvijas ģimenēm, kas izvēlas lielu daļu savas ikdienas pārtikas iegādāties Tiešās pirkšanas pulciņā. Mani, līdzīgi kā daudzus, uz pārmaiņām ēšanas ieradumos pamudināja bērna ienākšana ģimenē un domas, ka jāsāk plānot, kādu pirmo “īsto” ēdienu viņai dot. Aizvien vairāk par to domājot un pievēršot uzmanību tam, kādu pārtiku paši ēdam, sapratu, ka būtu tikai veselīgi padomāt par pārmaiņām. Tā kā zināju cilvēkus, kas ir Tiešās pirkšanas pulciņos, painteresējos vairāk par tiem un nolēmu vienā, kas tuvāk mājām, pieteikties. Pēc kāda laika saņēmu atbildes ziņu, ka uz to brīdi visas vietas konkrētajā pulciņā ir aizņemtas un ieteikumus, kur šobrīd varētu būt iespējams pieteikties. Tas sākumā man lika domāt, ka laikam tā TP tāda elitāra padarīšana ir (tagad pašai par to nākas smaidīt).
Tomēr pēc kāda laika saņēmu ziņu, ka mans kārotais TP pulciņš paplašinās un uzņem jaunus dalībniekus! Re kā, tomēr izdevās sagaidīt savu kārtu. Ar nepacietību gaidīju pirmo produktu tabulu, un tā nelika vilties – liela izvēle piena produktos, dārzeņos, dažādos gardumos. Tas viss, neskatoties, ka pievienojos ziemā, kad patiesībā jau to pašmāju produktu ir diezgan ierobežotā daudzumā. Tagad, vasarā vispār lielākoties, kad saņemu produktu tabulu, sajūsmināti priecājos – ogas, dārzeņi, salāti, augļi – viss svaigs, ekoloģisks, tikko no kokiem, dobēm, krūmiem, ko mums sagādā zemnieki, kam pašiem par to ir prieks.
Protams, lai viss nešķistu tikai balti un pūkaini, ir arī dažkārt kāds mīnuss. Piemēram, ne vienmēr visus pasūtītos produktus beigās vari saņemt, jo arī zemnieks nevar paredzēt, cik daudz attiecīgajā nedēļā būs pasūtījumi un vai visu varēs nodrošināt. Bet to cilvēcīgi pilnīgi var saprast. Mēs to ģimenē lielākoties atrisinām, nedēļas ēdienkarti plānojot pirmdienas vakarā, kad ir zināms, kuri produkti ir atvesti, kuri nē un ko no tā visa var tad pagatavot.
Kā arī nepieciešams ienest savu artavu visā – dežurējot. Sākumā tā šķiet pilnīga ķīniešu ābece, vienalga, kuru dežūras posteni izvēlies. Bet visu var iemācīties, un galu galā, dežūras izvēršas arī par patīkamu iespēju satikties.
Man TP ir arī atvieglojusi dzīvi, piedāvājot savai meitai papildēdienu, jo no sākta gala zināju, ka produkti, ko viņai dodu, ir ekoloģiski un tepat, Latvijā auguši. Līdz ar to, gatavot visai ģimenei kopā ir daudz vieglāk – nedomājot, ko viņa var ēst un ko nē. Man šķiet, ka tas arī ir pilnveidojis viņas ēdienkarti un tagad man ir daudz vieglāk, jo Katrīna ēd visu. Mierīgi varu dažreiz uzcept biezpiena sacepumu, ko dot arī viņai, jo skaidri zinu no kurienes nāk biezpiens un olas. Vai pusdienās abas ēdam spageti ķirbi ar kādu gardu piedevu. Savukārt dārzeņu plācenīši jau vispār ir kļuvuši par klasiku mūsu ēdienkartē. TP var iegādāties praktiski visus pārtikas produktus, kas ikdienā ir nepieciešami, un, lai gan sākotnēji plānošana uz priekšu šķita pārāk sarežģīta, lēnām manos plauktos pārtika no TP pulciņa sāk aizņemt lielāko daļu.
Ja Tevi arī interesē vairāk uzzināt, kas īsti ir tā Tiešā pirkšana, nākamsestdien būs brīnišķīgs pasākums – KOPPASŪTĪJUMS. Tur būs iespēja gan redzēt pulciņu darbību dzīvē, gan iegādāties produktus zemnieku tirdziņā un vispār redzēt, cik mēs visi esam forši cilvēki 🙂

Vairāk par Koppasūtījumu: https://www.facebook.com/tiesapirksana?fref=ts
Vairāk par Tiešo pirkšanu: http://www.tiesapirksana.lv
Burvīgs Tiešās pirkšanas video: https://www.youtube.com/watch?v=bwxgzHH3dac

Advertisements
Categories Bez tēmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s