Ar riteņiem pa Pārdaugavas bērnu laukumu pēdām..

Kopš esam visi uzsēdušies uz riteņiem, nedēļas nogales paskrien vēl ātrāk, iepazīstot tuvāko apkārtni no jauna skatu punkta. Katrīnai šobrīd ir “ ‘aukums, ‘aukums” periods, kas nozīmē – paiet garām bērnu laukumiem ir praktiski neiespējami. Tad nu svētdien devāmies izbraucienā, ar mērķi – apskatīt, kādi bērnu laukumi mums samērā viegli aizsniedzami. Diemžēl brauciena laikā neplānoju pieredzi aprakstīt, tādēļ bildes tikai dažas.

1. Nordeķu parka bērnu laukums

Nordeķu parks
Nordeķu parks

Nordeķu parks ir mūsu biežākā izvēle jau kopš pagājušās vasaras, jo pēc rādītājiem – tuvums dzīvesvietai un laukuma plašums – viennozīmīgi ir pirmais. Tur ir daudz vietas, kur izskrieties un salīdzinoši dažādas atrakcijas visiem vecumiem – pagājušajā vasarā Katrīna vairāk dzīvojās smilšu kastē, šobrīd viņu nevar dabūt laukā no šūpolēm un nost no slidkalniņa. Un vēl ir, kur augt! Lai gan noķēpāts un aprakstīts ar dažiem cenzējamiem uzrakstiem, tomēr tehniskais stāvoklis ir labs un nerodas sajūta, ka varētu būt nedrošs. Vasarā turpat blakus ir āra kafejnīca, kā arī turpat parkā ir plašs zālājs, kur izskrieties, vai, ja pieskatītājs nekautrējas – izmesties peldkostīmā un pasauļoties. Tomēr piemērotība dažādiem vecumiem ir arī laukuma mīnuss – rotaļu zonas nav īpaši nošķirtas, tāpēc mazie vairāk jāpieskata, jo lielākie, spēlējot ķerenes vai ko līdzīgu, nereti iekarst un skrienot vispār apkārt neskatās. Tāpat ar šūpolēm – kuru izvietojums ir tāds, ka mazajam jāiet garām lielajām šūpolēm, kur es jau gara acīm redzu sadursmi.. Par šo gan varbūt arī es vienkārši pārspīlēju.

2. Uzvaras parks

Šeit bērnu laukums ir salīdzinoši neliels, divas šūpoles, slidkalniņš, smilškaste un tad

Uzvaras parka bērnu laukuma smilšukastes stūris :D
Uzvaras parka bērnu laukuma smilšukastes stūris 😀

tās mistiskās “futuriskās” aktivitātes, kuras es īsti nesaprotu, bet pagaidām arī nevajag – tās lielākiem bērniem. Šeit mazuļu zona nodalīta ar celiņu pa vidu. Jāatzīst, ka Uzvaras parks piemērotāks šķiet izbraucienam ar riteņiem, ne bāzēties rotaļu laukumā. Slidkalniņš gan šeit nebija pats drošākais mazajiem, bet prieku, protams, sagādā – instalācija, kas kopā ar slidkalniņu, ir ar lieliem caurumiem malās, kur mierīgi varētu izvelties, augstām trepēm, kur bez palīdzības bērnam tikt augšā nav iespējams. Bet nu prieks par nošļūcienu kompensē mammas nervu bojāšanu. Pārāk ilgi te laiku nepavadījām, jo Katrīna sāka dzīvoties pa smilškasti, bet, tā kā šis laukums ir atklātā vietā, tur bija ļoti vējains un nepatīkams laiks.

3. Arkādijas parks

Ļoti īsi un konkrēti – bērnu laukuma dēļ te braukt nav vērts. Piestājām, apskatījāmies un braucām tālāk. Varbūt, pastaigājoties pa parku, var piestāt, nedaudz pašūpoties, parakņāties pa smiltīm, bet domāju, ka ilgāk par 10-15 minūtēm tur bērnam nebūtu interesanti. Toties pats parks ļoti skaists un pīles pabarot tur noteikti vajag aizbraukt!

4. Māras dīķi

Šeit gan, kamēr es prātoju, kurā gan mājā dzīvo Mārcis Auziņš (pēc twitter bildēm šķiet, ka dzīvo tur netālu 🙂 ), Katrīna varēja no sirds izspēlēties. Laukums nav liels, bet ar pietiekami dažādām atrakcijām – šūpoles, līdzsvara šūpoles, slidkalniņš, kuram bija ļoti forša uzkāpšanas “rampa” – pietiekami lēzena, lai arī Katrīna (pieturēta) mēģinātu līst augšā pa to, smilškaste. Slidkalniņš iespaidīgs, bet ne no drošākajiem – tik stāvs, ka Katrīna bija sajūsmā, bet man toties vajadzēja visu laiku stāvēt lejā un ķert 🙂 . Mēs tur bijām ap vieniem, svētdienas pēcpusdienā,

"Kad mēs brauksim uz vēl kādu bērnu laukumu..tikai četri pagaidām..."
“Kad mēs brauksim uz vēl kādu bērnu laukumu..tikai četri pagaidām…”

bet nebija pārāk daudz cilvēku, līdz ar to – varēja visur tikt klāt un nebija jāgaida “rindā” uz slidkalniņu. Liels mīnuss mūsu vērtējumā, jo Katrīnai ļoti patīk šūpoties – nebija šūpoles, kas piemērotas mazajiem. Turklāt turpat netālu arī paši Māras dīķi, kur lielā vairumā kaijas, pīles un gan jau arī citi putni – kad apnīk spēļu laukums, var doties pavērot arī tos.

Šeit mēs uztaisījām ēšanas pauzīti – tā kā bijām ar riteņiem, ātri tika nolemts par fikso branču Bulkā. Izrādījās vēl tuvāk, nekā šķita! Atkāpei – Bulkas branču esam novērtējuši, kā foršāko piedāvājumu no visiem, kur esam bijuši. Mūsu saraksts droši vien nav pārāk garš, salīdzinot ar aktīvākiem brančotājiem, bet Bulkas piedāvājums vs. cena ir ļoti patīkams!

Jaunatnes parks

Jaunatnes parka labākā vieta!
Jaunatnes parka labākā vieta!

Visbeidzot, jau braucot mājās, iebraucām arī aplūkot Jaunatnes dārza bērnu laukumu – lai gan tas ir diezgan nolaists un neliels – ar slidkalniņu, šūpolēm un vēl pāris kāpelējamiem objektiem, pavisam negaidīti iekaroja Katrīnas simpātijas. Par to nopelns “kuģim”, kurā varēja ne tikai kāpelēt, bet arī grozīt stūri (!! 🙂 ) – neviens cits tur vairs varēja necerēt tikt klāt. Vēl viens laukums uz kuru speciāli braukt īpaši nav jēgas, bet garāmejot noteikti vajadzētu piestāt! Turklāt, tā kā laukums ir samērā nomaļā vietā, tad tur nebija arī daudz citu cilvēku un varēja netraucēti izdzīvoties, kur vien vēlas.

Bērnu laukumu kopvērtējums:

1. Nordeķu parka laukums (mums vienkārši jau apnicis, bet cenšoties būt objektīvi – ir plašākais un interesantākais ilgstošām izklaidēm 🙂 )

2. Māras dīķis

3. Jaunatnes parks

4. Uzvaras parks

5. Arkādijas parks

Advertisements
Categories Bez tēmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s