Katrīnas “darbu” plaukts – 1.daļa

Mani ļoti priecē saņemt komentārus un jautājumus par aktivitātēm, ko gatavoju Katrīnai. Pašai bieži vien šķiet – tas jau nav nekas tāāāds un visi jau zina, ka tā var darīt – bet atsauksmes mani iedvesmo šad tad padalīties. Šoreiz uzrakstīšu, kas mums stāv vienā no “darbu” plauktiem. Tā saucu divus plauktus, kuros dzīvojamā istabā stāv dažādi materiāli ar kuriem darboties – visus esmu Katrīnai kādā brīdī nodemonstrējusi, kas ar tiem jādara, bet izvēle un galu galā, tas, kā tad viņa tieši darbojas – paliek viņas ziņā. Kad izdomā, ka grib kaut ko padarīt, jebkurā brīdī var paņemt no plaukta ko vēlas un doties darboties vai nu pie galda, vai zemē. Vienīgais, kas man jāpalīdz sagatavot, ir krāsu jaukšanas materiāls, kur, kad viņa izdomā, ka grib ar to darboties, nepieciešams ar pārtikas krāsvielām iekrāsot ūdeni, ko jaukt – par šo darbiņu sīkāk nākamajā ierakstā. Protams, ja prasa man, lai iesaistos, to arī daru, bet, ja nē – darbojos ar savām lietām vai nu virtuvē, kas savienota ar šo istabu vai turpat, istabā.

Šobrīd plauktos stāv septiņi “uzdevumi”, bet laiku pa laikam nomainu, ja ir kādas jaunas idejas vai redzu, ka kādu no tiem jau ilgstoši vairāk neizmanto. Tad nu – īss apraksts par pirmajiem trim šā brīža “iemītniekiem”.

SŪKĻA SPIEŠANA

Šobrīd Katrīnas mīļākā aktivitāte 🙂

Nepieciešams – trauciņš, kur ieliet ūdeni, bļodiņa, mazs spainītis, ķiploku spiede, sagriezti virtuves sūkļa gabaliņi, lupatiņa, gumijas paklājiņš

20151227_114923-1Darbošanās – izklāj paklājiņu uz galda, izkrāmē visu uz tā, tad Katrīnai ļoti patīk pašai aiziet pēc ūdens uz vannas istabu. Saliek sausos sūkļa gabalus pa vienam no spainīša bļodiņā, pārlej ar atnesto ūdeni (mammai iesaku nočekot, lai trauciņš, kurā nes ūdeni nav lielāka tilpuma nekā bļodiņa). Ņem ķiploka spiedi, liek iekšā sūklīša gabalu, turpat virs bļodas izspiež. Sauso sūkļa gabalu pārliek atpakaļ spainītī. Kad visi izspiesti, ūdeni pārlej atpakaļ traukā ar kuru atnesa un aiznes izliet, vai arī – sāk visu no gala (Katrīnas variants 😀 ), ar lupatiņu saslauka izlijušo ūdeni.

POM-POMU ŠĶIROŠANA

Nepieciešami: vannas piesūceknīši dažādās krāsās (atrodami bērnu preču 20151128_214326-1veikalos), kam aizmugurē ir glītas iedobītes, ar kurām tie pielipināmi vannai; attiecīgo krāsu pom-pomi (kancelejas preču, rokdarbu veikali..) tādā pašā skaitā, cik ir piesūceknīši attiecīgā krāsā; trauciņš, kur tie stāv; pincete (var arī likt ar pirkstiem, kā Katrīna sākumā, pēc tam sarežģītāk – pievienot pinceti).

Darbošanās – salikt attiecīgās krāsas pom-pomus atbilstošās iedobītēs. Svarīgi, lai tiešām pompomi nav par daudz/par maz, lai bērns neapjuktu un krāsas – maksimāli līdzīgas. Sagatavoju to brīdī, kad Katrīnu ļoti interesēja krāsas, bet nu jau izskatās, ka ir apnicis, jo kādu brīdi nav aiztikusi.

PUPIŅU PĀRBĒRŠANA

Par bēršanu jau esmu stāstījusi iepriekšējā ierakstā, bet tā ir tiešām aktivitāte, kas laikam neapnīk nekad. Pat es dažreiz piesēžos pabērt 🙂

Nepieciešami: divi trauciņi, pupiņas, karote

Darbošanās – ar karoti pārbēt pupiņas no viena trauciņa otrā. Tas, ka tāds ir plāns, nenozīmē, ka Katrīna nedara arī vēl ļoti daudz – pārbērt ar bēršanu uzreiz no viena trauka otrā, sabērt visu paplātē un maisīt ar karoti, atnest vēl vienu karoti man, lai beram kopā, paņemt saujā un izmest pa visu istabu just for fun (jesssss) . Neskaitot pēdējo, kad uzreiz darbošanos pārtraucu un mudinu visu savākt (parasti izdodas ar piedāvājumu, ka darīsim to kopā), pārējās lietas parasti ļauju arī darīt. It kā jau tas nav materiāla mērķis, bet kamēr iekļauj sevī mērķtiecīgu darbošanos, kāpēc ne?

Advertisements
Categories Bez tēmas

2 thoughts on “Katrīnas “darbu” plaukts – 1.daļa

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s