Aktivitātes, ko sagatavot minūtē

Dažreiz ir sajūta, ka mammām nekad nav laika un dzīvē nepienāks brīdis, kad apstāties un īstenot kādu no lielajiem DIY projektiem savos pinterest’a dēļos. Realitātē tie tur stāv kā smukas bildītes, bet ikdienā uzvaru gūst “vienas minūtes aktivitātes”, kuras sagatavot ir ļoti ātri, vēlams – ātri arī novākt un visi nepieciešamie priekšmeti jau ir mājās. Vismaz man tās noteikti ir TOP sarakstā un plānotājā ir atsevišķa lapa, kur pierakstu tāda veidu aktivitāšu idejas, kas ienāk prātā, vai ieraugu interneta dzīlēs.

Tāpēc šoreiz – trīs mazas aktivitātes, kas vismaz Katrīnai spēj nodrošināt aizraušanos labu laika sprīdi un, galvenais – to sagatavošana prasa maksimums minūti! Protams, ar noteikumu, ka “izejvielas” ir mājās, bet jāatzīst – tās visticamākais jau ir katrā mājā ar bērnu, kurš sasniedzis vismaz divus gadus (te mājiens uz pompom’iem, kas varbūt nav katra pieaugušā dzīvoklī ikdienā 😀 ).

Pompom’u līmēšana uz burtiem (jebkādām citām līnijām)20160131_142337
Nepieciešama – lapa, zīmulis, PVA līme, pompomi, stipri nervi, ja ļauj līmi spiest bērnam.

Darbošanās – uzraksta uz lapas vārdu, ko bērns grib salīmēt no pompomiem, tad vai nu pieaugušais (tīrāks un precīzāks variants) vai pats bērns (tad jānodrošinās ar lielu daudzumu līmes..) ar līmi novelk pa līnijām burtam, ņem pompomus, liek uz līmes un viegli piespiež. Mēs likām burtu pa burtam – vispirms ar līmi vienu burtu, saliek pompomus, tad nākamo burtu.

Pirmajā reizē tā “uzrakstīja” – KATE, MAMMA, TĒTIS un iesāka vēl vienu KATE. Pagāja vismaz 40 minūtes koncentrēšanās un pacietīgs darbs, trenējot sīko motoriku!

Kad vārds salīmēts, tad es vēlreiz stingrāk uzspiedu pompomiem, uzliku virsū vēl vienu baltu lapu un lielu grāmatu – lai nospiežas. Vismaz kāda jēga grāmatām, tā kā lasīt tās vairs īsti laika ikdienā nav!

Krāsu aktivitāte – saspraudes un krāsainais papīrs

20160131_191223Nu, kā tad bez kādas aktivitātes, kas saistīta ar krāsām..Katrīna vēl aizvien mīl krāsas un bibliotēkā ņem lasīt to pašu krāsu grāmatu, kas jau ir mājās!

Nepieciešams – dažādu krāsu saspraudes, nelielas kartona lapiņas attiecīgās krāsās.

Paskatoties plauktā ar dažādiem kancelejas niekiem, noteikti var atrast krāsainās saspraudes (ja tādu nav mājās, var nopirkt jebkurā lielveikalā). Tad vēl nepieciešamas nelielas kartona lapiņas atbilstošās krāsās un viss – aktivitāte gatava.

Darbošanās: Parādīju Katrīnai, uzliekot dzelteno saspraudi uz dzeltenās lapiņas un amats bija rokās. Šis uzdevums Katrīnai nebūtu interesants tikai no krāsu skatpunkta, jo tas būtu elementāri, bet īstais izaicinājums ir – uzlikt mazās saspraudītes uz lapas. Kas tur bija ar to sīkās motorikas trenēšanu? Izcils vingrinājums tam!

Miltu sijāšana:20160117_203513

Ok, šī aktivitāte neprasa daudz laika sagatavoties, bet, lai būtu godīgi – novākšana gan nav tik vienkārša, kā iepriekšējiem! Bet par visu pēc kārtas.

Nepieciešams: lielāks trauks ar miltiem, kas sajaukti ar kaut ko, piemēram, pupiņām; neliels sietiņš, divas bļodiņas, karote – viss stāv vienuviet, vēlams uz paplātes, lai var paņemt vienā piegājienā.

Darbošanās: Noliek priekšā divas tukšās bļodiņas, blakus tām – bļodu ar miltiem un pupiņām, turot sietiņu uz vienas no tukšajām bļodiņām, ar karoti liek miltus ar pupiņām sietiņā, izsijā. Atlikušās pupiņas ieber otrā trauciņā. Tā darbojas, kamēr visi milti izsijāti. Vai kamēr apnīk.. 🙂

Šis vingrinājums vairāk palīdz acs-rokas koordinācijas attīstīšanai, bet, Katrīna, kad apnīk sijāt, arī sāk lasīt pupiņas ārā ar pirkstiem, kas arī nav slikti – jo trenē pincetes satvērienu. Tā kā, var atstāt bērnu darboties, ja nav satraukums pēc tam atklāt nopūderētu galdu, grīdu, dīvānu, drēbes…

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s