Trīs idejas brīvai pusstundai

Es iedvesmojos kaut ko uzrakstīt blogā tajos brīžos, kad izeju cauri telefona galerijai. Tagad arī – vakar pārliku bildes no telefona uz datora un skatījos – oo, esam atkal šo to sadarījušas, ar ko varētu padalīties! Domāts, darīts. Un tā kā process parasti ir šāds, tad nu bildes ir tādas, kādas ir – parasti nav domāts tās pēc tam izmantot kā ilustrācijas blogā, bet gan visbiežāk – nosūtīt māsām whatsapp’ā 🙂 Bet ko tur daudz attaisnoties, labāk ķeros pie lietas.
Sniegs un krāsainais ūdens:
krasainais udensSākšu ar šo aktivitāti pirmo, kamēr vēl laukā nav izkusis viss sniegs – vismaz es pa logu vēl dažas čupiņas redzu, vai arī, ja dzīvo tuvāk austrumu robežai, tur, vismaz laika ziņās stāsta, ka vēl ir sniegs. Aktivitāte ļoti, ļoti vienkārša, bet – aizraujoša bērnam (un, godīgi sakot, arī vecākiem).

Nepieciešams: sniega čupiņa kādā lielākā traukā ar malām (es izmantoju paplāti, jo bļodām ir augstākas malas un tad grūtāk darboties), vairāki trauciņi ar ūdeni dažādās krāsās (iekrāsoju ar pārtikas krāsām), pipete (šobrīd ideāli izmantojam no deguna pilienu pudelītēm, kas pa ziemu iekrājušās..).

Darbošanās: parāda bērnam, kā ūdeni var pilināt virsū sniegam, brīnoties, kā tas iesūcas iekšā. Katrīna uzreiz arī sāka turpat, uz sniega jaukt kopā krāsas. Darbošanos noslēdzām, iedodot viņai dakšiņu, lai jauc ārā sniega kluci un tad atkal laiks brīnumiem – kā sniegs ir iekrāsojies viscaur līdz pat lejai. Pēc tam kārta haotiskajai daļai, jo turpinot ekseprimentus, katrīna sāka sniega gabaliņus ar dakšiņu pārlikt uz ūdens trauciņiem, testējot, cik daudz var ielikt un kad ūdens sāk līt pāri malām. Aktivitāte ar birku “viss slapjš” 🙂

Cālīši un cukura/ledus standziņas

calisiNenovēršami tuvojas Lieldienas, par ko liecina pirmie plaukti, kad ieiet lielveikalā – viss ir zaļš un dzeltens. Un pavasarī no tām krāsām nav iespējams atturēties, tāpēc BEIDZOT es izdomāju iemeslu, kāpēc nopirkt tos mazos, pūkainos cālīšus (nē, nopietni, kādam mērķim viņus teorētiski tirgo?) – lai Katrīnai izveidotu tematisku aktivitāti.

Nepieciešams: mazi dekoratīvie cālīši, divi groziņi/trauciņi, standziņas/lielā pincete (esmu piesavinājusies no laukiem kaut kādu virtuves priekšmetu, kurš šķita tik noderīgs Kates aktivitātēm, ka nevarēju atstāt – laikam kaut kādas ledus vai cukura standziņas – interesantākais, ka, saspiežot kopā, tās veido tādu kā nelielu telpu, kur cālīši var paslēpties).

Darbošanās: parāda bērnam, kā ar standziņām pārcelt cālīšus no viena groziņa uz otru; tā kā Katrīnai šobrīd ļoti patīk skaitīt, tad iesaistām arī cālīšu skaitīšanu. Tam tie ir noderīgi objekti, jo, kā mums stāstīja kursos, lai aptvertu daudzumu, pareizāk esot bērnu mācīt skaitīt, liekot saskaitīt pilnīgi identiskus objektus.

Zīmodziņi un trafareti
20160212_213349Šī nav aktivitāte kā tāda, bet padalīšos ar divām idejām, ko piedāvāt, ja parasta zīmēšana bērnam ir apnikusi. Katei ļoti patīk nodarboties ar dažādām mākslinieciskām aktivitātēm – līmēt, zīmēt, krāsot un veidot savus mākslas darbus, tādēļ man ir divi plaukti, pilni ar dažādiem materiāliem. Vieni no favorītiem viņai ir – trafareti! Zinu, ka bērnu veikalos tādi ir pieejami ar dzīvnieku siluetiem un tml., bet, man šķiet, ka labāk sākt ar vienkāršām figūrām, ko bērns var viegli izvilkt, lai viņam nebesītu, ka nesanāk. Mums ir divi – aplīši un dažādas figūras. Katrīnai šobrīd visvairāk patīk ar trafaretu uzzīmēt visas figūras, kas uz tā ir un tad – “izkrāsot”, kas izpaužas ļoti līdzīgi, kā metāla ieliktņu štrihošana.zimodzini

Otra mīļa lieta – zīmodziņi. Šie, ar taureņiem un sirsniņām, ilgi nostāvēja īsti neizmantoti, jo neveiksmīgi zīmogu spilventiņi nāca līdzi – pārāk blāvi (pie vainas gan arī tas, ka Kate nespiež viņus pārāk stipri) un tāpēc spiešanas prieks bija ātri pagājis. Bet tad piepirku klāt atsevišķi šos tintes spilventiņus dažādās, košās krāsās un nu zīmogu spiešana mūsu mājās ir aizgājusi uz “urrā!”. Tā kā visas iespējas plaši izpausties ne tikai ar zīmuļiem un lapām, bet visdažādākajiem materiāliem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s