Kad Liepājā līst lietus, var doties uz ZINOO!

Braucām uz Liepāju pavisam saulainā un skaidrā dienā, kādā bukletā izlasījām, ka te atvērta ZINOO centra filiāle. Vēl nodomājām, nu, varbūt, ja kādu dienu būs sliktāks laiks, jāaiziet ar Katrīnu uz turieni. Protams, nākamajā rītā pamodāmies ar lietus skaņām…Lietus gan mitējās, bet apmācies gan palika, tādēļ uz Zinoo centra apmeklējumu nebija ilgi jāgaida. Kad devām Katrīnai izvēli – brauksim ar mašīnu vai tramvaju, izvēle bija viennozīmīga – protams, ka ar tramvaju! Domāts, darīts – devāmies uz tramvaju, lai atklātu, kāda dzīve Liepājā kanāla otrā pusē.

20160715_120059

Neesmu bijusi ZINOO centros, bet pēc šī apmeklējuma pirmās pāris atziņas: 1) mierīgi var vest trīsgadnieku – pat, ja viņš nesapratīs apakšā esošos fizikas likumus (ko tāpat mierīgi var stāstīt, jo vismaz klausīsies ar interesi 🙂 ), iespēja visu aiztikt, pakustināt, pamētāt noteikti viņu aizraus; 2) tā sauktie zinātnes “muzeji” turpmāk noteikti jāiekļauj mūsu ceļojumu maršrutos; 3) tā noteikti nebūs vieta, kur vecākiem jāgarlaikojas, kamēr bērns darbojas – pati aizrautīgi izpētīju un izmēģināju lielāko daļu objektu.

20160715_115749

Pavadījām tur aptuveni stundu, ar lielāku bērnu noteikti tas būtu ilgāk. Lai gan Katrīna arī vēl kādu brīdi noteikti būtu palikusi, jo tur arī atsevišķs bērnu stūrītis ar visādiem interesantiem būvējamiem klučiem un…sliedes ar vilcieniņiem! Ko vēl vairāk vajag 🙂

DSC_0763

Kopumā centrā bija aptuveni 30-35 aktivitātes/objekti, kas kompakti salikti divās telpās. Nebija arī daudz cilvēku, tāpēc mierīgi pie katra uzreiz varēja tikt un aplūkot. Ļoti liels pluss, ka pērkot biļeti (kas pieaugušajam maksā 4 eiro, bērniem līdz 4 gadiem ieeja brīva), arī turpat vari paņemt lapiņas ar katru aprakstītu objektu – kas ar to jādara. Katrīnu interesēja praktiski visi no tiem, bet nemitīgi atgriezās pie biljarda bumbiņām, kuras prezentēja Ņūtona likumu (spēku?).

DSC_0771

Bet kopumā tiešām ar lielāko daļu no objektiem Katrīna savos trīs gados mierīgi varēja darboties un brīnīties. Un daži atkal izraisīja lielu interesi mūsos pašos un pat palika neatrisināti. Katrā ziņā mūsu verdikts – ļoti forša vieta, kur pavadīt laiku, ja jūra apnikusi (ja tas ir iespējams) vai laikapstākļi neļauj to baudīt pēc pilnas programmas. Tā kā, ja, piemēram, uz Summer Sound dodies ar ģimeni, tad mierīgi šo var iekļaut apmeklējamo vietu sarakstā.

20160715_122109

Centrā notiek arī ekskursijas, kā arī dažādi izglītojoši pasākumi, un vairāk par to var izlasīt te.

Un pēc labi pavadītā laika Zinoo centrā, noteikti iesaku pāriet pāri tirgus laukumam un ieiet kafejnīcā “Ideju bode” – nopietni tur nepaēdīsi, bet kāda garda zupa vai sendvičs noteikti tevi tur gaidīs. Turklāt, pie reizes iespēja apskatīt vietējo mākslinieku darbus un kaut ko arī iegādāties. Lai forša arī katra lietainā diena Liepājā!

20160715_130440

Advertisements
Categories Bez tēmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s