Kā mazā Bille pie vārda tika

Bille, Billīte, Biļļuk, Biļčōn, Billimon, Bille Dille, Biļčik. Šodien svinam Billei vārda dienu – kad izdomājām, kā tad sauksim to mazo māsu, izrādījās – vēlamais vārds nemaz nav kalendārā. Skatījāmies un atradām to paplašinātajā kalendārā, un, lai gan man nav ne jausmas, vai tas ir “pa īstam”, nolēmām, ka svinēsim Billei vārda dienu tur norādītajā 29.janvārī. Vismaz pagaidām, kamēr vēl šis vārds nav iekļauts kalendārā. Kad Billīte piedzima, saņēmām daudz jautājumu – kā tad izvēlējāmies vārdu un mums par to ir stāsts, foršs stāsts, manuprāt.

20170129_120541.jpg

Kad aizvien vairāk tuvojās noliktais satikšanās laiks, sākām intensīvi domāt, kā māsu saukt, veidojām sarakstus, svītrojām ārā, likām klāt. Uzklausījām Katrīnas variantus, kas bija diapazonā – saukt māsu par dinozauru vai žirafi, vai Loti, vai varbūt arī var saukt par Katrīnu. Kad šķita, ka esam nonākuši līdz izvēlētajam vārdam, vienā agrā, skaistā rītā saņēmu īsziņu no draudzenes, ka pasaulē nākusi viņas meitiņa, ko nosaukusi tieši tā (Čau, mazā, burvīgā Luīze! 🙂 ). Domājām, jāpaskatās, varbūt vēl kāda ideja ienāk prātā. Tā vadījām vasaru, braukājot apkārt, atpūšoties un viens no pieturas punktiem bija – manu mammas puses radu salidojums. Aizripojām arī uz to, un tas Billes vārdam bija liktenīgi. Kad salidojuma oficiālajā daļā tika apskatīta dzimtas vēsture, cik nu tālu ir apzināta un saukti vārdu vārdi, pēkšņi izdzirdēju tekstu: “un viņam bija tik un tik dēli, tik meitas, kuru vārdi bija… un Bille”. Bille? Mana vecvecvecvecvecvectētiņa māsa. Es tajā brīdī pie sevis piefiksēju, cik jauks vārds, bet nu diezin vai varētu Jāni uz ko tādu pierunāt. Ar šo domu pagriezos pret Jāni, kurš jau skatījās uz mani un uzreiz nočukstēja:”Bille gan ir foršs vārds, ne?”. Un tā, vienā mirklī mazā māsa manā vēderā kļuva par Billi, mazo Billīti. Pieklājības pēc gan vēl pāris nedēļas par šo tēmu šad tad parunājām, “piemērījām” vārdu, kā tas šķitīs ikdienā, bet īstenībā jau tajās sekundēs pie viesību galda klikšķis bija noticis.

Tā nu tagad mums ir svētki arī 29.janvārī, varbūt ar laiku izdomāsim, ka tas ir svarīgi un apzināsim pārējās 10 (pirms Bille piedzima, bija deviņas, kas nozīmē, kaut kur tepat ir vēl viena, pēdējos mēnešos dzimusi Bille, tik jauki! 🙂 ) Billes, lai uzrakstītu vismaz iesniegumu par vārda iekļaušanu kalendārā, jo, cik esmu papētījusi (googlē, protams), tas ir sens suitu vārds (arī manā dzimtā tas ir bijis Liepājas pusē, 1800to gadu otrā pusē dzīvojošas meitenes vārds) un nemaz nešķiet tik neparasts, vai ne?

Advertisements
Categories Bez tēmas

3 thoughts on “Kā mazā Bille pie vārda tika

  1. Bille bija mana mīļākā romānu varone skolas gados. Un Billes tektais, ka īstam puisim jābūt tik garam, lai dejojot uz viņa pleca var degungalu notīrīt ir visu gudro cienīgs domu grauds! 🙂
    Mums mājās ir Sibilla. Vēl pirms vārda teikšanas citiem, mana mamma ļoti mudināja izvēlēties vārdu Bille. Tagad mūsu Sibillu vecmāmiņa sauc par Billīti, mēs atļāvām 😀
    Patiesībā jau tas šķiet tik sens vietējais vārds, ka nemaz nenāk prātā vai iekļauts kalendārā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s