Varēja būt trakāk jeb pirmie četri mēneši kā lauķiem :)

Šodien sēdējām pagalmā, grilējām, kamēr meitenes ar ričukiem sacentās, kura ātrāk apbrauks apkārt mājai, un domājām, cik ļoti neliekas, ka dzīvojam te četrus mēnešus. Tikai četrus mēnešus. Ikdiena ir strauji ieņēmusi savu ritmu. Mūsu napaleona stila plāni kļuvuši par “to-do” listi tuvākiem desmit gadiem. Un mēs arvien retāk iedomājamies – diez, ko šobrīd darītu, ja dzīvotu Rīgā. Jo tas sāk šķist arvien nereālāk.

20191020_214643Paprasīju savām meitenēm, kas viņām vislabāk patīk laukos un saņēmu atbildes. Katrīna priecājās, ka var iet laukā viena pati, kad vien vēlas, un tas, ka skolā esot baseins. Billei tas, ka ejam pastaigāties un lasīt sēnes :). Es atkal pat nevaru nodefinēt, jo šajos četros mēnešos piedzīvoti tik daudz īpaši brīži. Tikai kādu pēdējo mēnesi neskrienu katru vakaru fočēt saulrietu, kas taču izskatās tik skaisti pāri mūsu pļavai. Kad skatos pa logu uz meitenēm, kas spēlējās viņām sagādātajā smilšukastē, vēl 20191020_214732arvien ir tā sajūta – es taču tikko tikai sapņoju un domāju, cik forši, ja kādreiz tā būtu. Mēs grābām lapas savā pagalmā un novācām ražu no sava dārziņa – esam ēduši sautējumu 100% no saviem produktiem, biešu un skābeņu zupas, mums vēl ir kāda kaste ar kartupeļiem un pupiņas, kas gaida savu uznācienu ziemā. Visi ir it kā sīkumi, bet, kopā saliekot, ir pilna sirds prieka.

Bet tagad droši vien par interesantāko daļu – kas ir grūti? 😀 Tas ir, ja nepieciešams arī kāds reality check, jo īstenībā paši jau šīs lietas vairs nesaucam un neuztveram par grūtībām, bet vienkārši – tas ir tas, kas nāk bonusā ar dzīvi laukos. Bet atbilde visiem tiem, kas vasarā teica – priecājieties un izbaudiet, vēl tikai redzēsiet, kā būs rudenī un ziemā..

Kaitinošākā daļa laikam ir transportēšanās no rītiem, tur man jāpiekrīt. Šobrīd Katrīna un Bille iet katra savā bērnudārzā, vienā Inčukalnā, viena Vangažos, kas mums nozīmē papildu loģistiku un atņem iespēju braukt uz Rīgu ar vilcienu, kas citādi būtu pats labākais variants. Es ar nepacietību gaidu un ceru, kad Bilcis tiks vietējā dārziņā, jo tas tiešām ļooooti atvieglotu ikdienu. Tad varētu meitenes no rīta aizvest uz bērnudārzu un paši vilcienā iekšā, iztiekot bez “lieliskajiem” ikdienas sastrēgumiem. Bet vēl pavasarī, runājot par iespēju kādreiz pārvākties uz laukiem un to, ka tas sagādās noteikti problēmas ar meiteņu bērnudārziem, izlēmām, ka tas nebūs iemesls nepirkt māju – gan jau kaut kā tiksim galā. Un tiekam arī – nu jau gan esam saraduši un īstenībā, laika ziņā ceļā patērējam kādas 10-15 minūtes vairāk, nekā dzīvojot Rīgā un braucot ar sabiedrisko. Bet tā sajūta, ka brauc no Inčukalna līdz Rīgai 30 km kādas 20 minūtes un tad atlikušos 3-4 km vēl 30 minūtes..

20191020_214758Otra lieta – sestdien sapratu, ka šobrīd visvairāk pietrūkst redzēt, kā pie mums izskatās dienas gaismā, jo no mājām izbraucam vēl tumsā un atpakaļ esam ap to laiku, kad sāk krēslot. Vakar stāvēju no rīta, ap deviņiem pie loga, un labu laiku vienkārši skatījos laukā pa logu, mēģinot uzsūkt skatu, cik skaisti rudenīgi viss izskatījās. Un ir žēl, ka piecas dienas nedēļā to nevaram izbaudīt, jo nu, kamēr nebija ko baudīt, tikmēr arī tas nešķita aktuāli.

Nu ir tāda sajūta, ka laiks no pirmdienas rīta līdz piektdienas vakaram ir viena ļoti, ļoti gara diena ar neskaitāmiem pienākumiem, lietām, kas jāatceras un par ko jāparūpējas, bet vai tad tāpat nebija arī Rīgā dzīvojot? Bija. Un arī četrus mēnešus vēlāk, realitātes nedaudz atskurbināti, varam teikt, ka ieguvumi arvien atsver visas neērtības. Šodien apstaigāju apkārt pa pagalmu un it kā jau neko lielu vēl neesam paveikuši, bet katrā stūrītī redzu, kur pieliktas mūsu rokas un kaut kas ir pamainījies tā, kā mēs esam izsapņojuši. Pa maziem, maziem solīšiem ejam uz priekšu un vismaz tiešām vairs nav nevienu dienu jāmokās ar “nav-ko-darīt”. Starp citu, nākamgad ap šo laiku pie mums rudens talka ar lapu grābšanu un ugunskura zupu, johaidī, cik daudz lapu var nobirt vienā pagalmā!

Categories Nekategorizēts

6 domas par “Varēja būt trakāk jeb pirmie četri mēneši kā lauķiem :)

  1. Sveiciens Inčukalnā, vai vienkārši – kādu laiku piesekoju Tevis rakstītajam, bet tagad redzu, ka esam kaimiņi un bērnudārzs arī tas pats 🙂 Mēs arī gaidām rindu Inčukalnā, lai loģistika kļūtu vienkāršāka.

  2. Eh,Māra.. man tā patīk lasīt “Tevi “.. Mēs savā mājā nepilnus divus mēnešus.. un jāsaka, tas tiešām ir forši apstaigāt to savu platībiņu( mums viņa mazāka) un sajust sevi tanī katrā stūrī.. un saprast, cik daudz tomēr jau paspēts.. Un, lai kā baida cilvēki ar ziemu un daudzajiem darbiem, kas nāk kopā ar māju.. Tas ir tā vērts.. tieši dēļ ieguvumiem priekš bērniem..

    1. Paldies mīļš! Pilnīgi piekrītu par to, ka tas ir tā vērts, neskatoties uz dažreizējām neērtībām vai jauna līmeņa problēmu risināšanu – meitenes, kas deviņos no rīta brīvdienās jau dīc pie durvīm, ka grib laukā & var viņas vienkārši palaist pagalmā, tas ir ideāli!

  3. saki, vai nepietrūkst kultūras dzīves? Gan pašai vai ar vīru divatā (tomēr cita loģistika, jo izgājiens ārā prasa vairāk laika), gan arī bērnus aizvest uz muzeju, filmu, izrādi..u.tml.

    1. Pagaidām to vēl nejūtam, jo vasarā jau cits ritms, un šobrīd izskatās, ka vienkārši Rīgu kultūras dzīvē nomainīs Sigulda, kas 15 minūšu attālumā un viņu kultūras centrā notiek rindām forši pasākumi – gan teātru viesizrādes, koncerti, ģimenēm. Arī Rīgā, lai paši divatā kaut kur izbrauktu, vajadzēja kādu saukt ciemos no radiem, kas nav rīdzinieki, lai pieskata meitenes un tad tikai tagad bišķiņ viņiem uz citurieni jābrauc 🙂
      Savukārt Katrīnai ir “lauku” bonusiņš – vismaz reizi mēnesī kādā darbadienā uz Inčukalnu brauc kāda bērnu teātra izrāde/koncerts un tad visi skolēni/bērnudārznieki iet uz kultūras namu to apmeklēt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s