Ar prieku iekļauties plānotajā kāzu budžetā

Gatavojoties kāzām, vismaz es ļoti daudz lietas daru pirmo reizi. Man šķiet, ka to pat būs beigās grūti saskaitīt – sākot ar visādiem līmēšanas, locīšanas meistardarbiem, beidzot ar skaistumkopšanas salonu apmeklēšanu, lai “atgūtu sejas krāsu pēc ziemas”. Visu to plānot un darīt, protams, ir ļoti forši, bet paliek krietni apgrūtinošāk, kad tajā pašā laikā nepieciešams pieturēties pie noteiktā budžeta (man ir ļoti strikts budžeta pārvaldnieks 🙂 ). Līdz ar to, meklēju variantus, kā visu to izdarīt izdevīgāk un ar dažām idejām arī padalīšos, varbūt noder!

  1. Esmu tik priecīga, ka kāzas plānoju atlaižu kuponu buma laikā. Līdz ar to, pameklējot un papētot, var ļoti izdevīgi gan aiziet dažas reizes uz solāriju, lai nebūtu gluži “tikko no skapja saulē” izskats, sakopt seju, iešu arī iemēģināt manikīru, jo pagaidām vismaz plānoju iztikt ar vienkārši glīti nolakotiem nagiem. Turklāt, kad algas dienā sapērc plānotos kuponus, pēc tam visu mēnesi var staigāt pa procedūrām ar sajūtu, ka naudu nemaz netērē! Ik pa laikam pat ir ļoti tematiski atbilstoši piedāvājumi, piemēram, pirms pāris nedēļām bija fantastisks kāzu video piedāvājums, kas mums gan diemžēl vairs budžetā neietilpa, bet noteikti daudziem lieliski noderēja.
  2. Pētīt un pētīt, pēc tam – griezt un līmēt. Un darīt visu citu, ko ar savām rokām var izdarīt. Man šobrīd šķiet, būtu jāprecas kādas reizes piecas, lai varētu izvērsties ar visām idejām, ko esmu atradusi internetā, un kuras pavisam viegli, ar nelieliem ieguldījumiem, var paveikt pats. Piemēram, mums vajadzēja diezgan lielu daudzumu mazu aploksnīšu. Parēķinot izmaksas un izmantojot nedaudz radošo domāšanu, nesen ar Jāni trīs stundas pavadījām lokot un līmējot. Varbūt nav 100% visas malas taisnas un glītas, bet tās nebija sliktas trīs stundas. (neskaitot, ka ejot gulēt vēl nevarēju iztaisnot pirkstus 😀 ). Un, pat, ja ne vienmēr tas sanāk krietni izdevīgāk, ir vērts mēģināt tāpat, jo ir lieliska iespēja pavadīt kādu vakaru kopā ar līgavaini/līgavu diezgan jautrā noskaņojumā. Šajās brīvdienās vispār mēs nodarbojamies ar gandrīz vai fizikas eksperimentiem, bet iznākums bija gana labs, lai tā pūlētos.

    (c) http://rlv.zcache.com
  3. E-bay, kas gan cits! Pirms dažiem gadiem es ebay izmantoju tikai apģērba un apavu iegādei, bet, kad sāku nopietni gatavoties kāzām, biju pārsteigta cik daudz ko tur var atrast. Sākot no jau gatavām lietām, ko izmantot, piemēram, noformējumā, līdz pat lietām, ko izmantot „griezt un līmēt” fāzē. Te gan jārēķinās ar piegādes laiku, līdz ar to mēs pēdējos pasūtījumus veicām marta sākumā, lai līdz aprīlim būtu skaidrs, kas mums ir un ko ar to visu darīt. Domāju, ka kādi divi mēneši pirms kāzām varētu būt optimāls laiks, jo vienmēr pastāv risks, ka atnākušais priekšmets tomēr nebūs tāds, kā iedomājāties (man gan tā nav gadījies), un tad ir jābūt gataviem domāt rezerves plānu.

Šīs ir tikai trīs idejas, ko mēs esam pielietojuši praksē un jāsaka, ka tās visas pagaidām ir izvērtušas ļoti labas. Bet tā kā mums priekšā ir gandrīz vēl divi mēneši, tad priecāšos par idejām no malas, kā vēl var mēģināt tikt galā ar dažādām lietām!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s